Muutto edessä

Pyhäjärvellä maksetaan niin huonoa palkkaa tehdystä työstä että hellurei ja haisulit teille. Se on menoo ny 💩
16299
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Aikooko eturivikin muuttaa? Muuttoapuakin olisi tarjolla.

Äänestä

oikein ei tänne kannata jäädä niin kohta minäkin lähden tääällä on ihan sekopäistä porukkaa..

Äänestä
  • Olisimme lähteneet jo iät ja ajat, järjestelmä ei toimi, emme pääse "ulos."

    Äänestä

Pyhäjärvi onneksi liittyy pian toisiin kuntiin ja nauttii olemassaolon ihanuutta

Äänestä
  • Onko totta? Ja kaikki Marjat, Maritat saavat potku kaupungintalosta? Vai

    Äänestä

  • Toimiiko, ei taida enää ehtiä, keskustan eturivi on käyttänyt kaikki etuudet.

    Äänestä

Miksi? henrik saa 1200”€\kk

Äänestä
  • No, nyt tuo Henrikin tulo vähän lipsahti, niinkö....?

    Äänestä

"Pyhäjärvi on niin vasemmistolainen, että täältä pitää päästä...". Onko tämäkin tyypillistä valehtelua vai tuleeko muutto?

Äänestä

Eihän Pyhäjärvellä ole firmoja, jotka pystyy maksamaan tehdystä työstä palkkaa.
Aina täältä on pitänyt lähteä.
Kunnan kukkuloilla rahat syötetty johonkin epämääräisyyksiin.
Eikö jo kukaan tulosta oikeaa rehellistä tietoa, missä tämän kunnan elinkeino makaa.
Lopettakaa tuo rahan syöttö vääriin kohteisiin.
Alkuperäisasukkaat, ovat menettäneet olemisen oikeutensa tässä myllyssä, rahanriistäjät sekoilee oudoissa
"kimaroissaan."
Älkää unohtako, terveydenhuolto on ihan hukassa, hukkaputkeen häviää liian paljon asukkaita. Outoa touhua.
Kuka vetää terv.keskuksen toimintaa, ihan oikeasti, missä mennään?
Joutuuko kukaan vastuuseen?

Äänestä
  • Naistenahdistelija Rydman on vastuussa.

    Äänestä

Joko viimeinkin Mahtisuu muuttaa niin kuin lupasi??? Ilon ja onnen päivä pyhäjärvisille🍀🍀🍀🍀

Äänestä

KELAN raha joka paikassa sama...

Äänestä

Eikö tuosta Kulttuuritalon kivisestä monumentistä saisi TV dokumentin ja rehellisestä rakentamisesta toisen viihde ohjelman. Ohjelman aihe voisi olla näin että näin rakennan ilmainen lupia 🤣

Äänestä

Se on kun työntekijöitå ei arvosteta niin se on kuntapoliitiikkaan joksi sitä omasta mielestään kutsuvat (vielä toistaiseksi) kova isku suorastaan lamaannuttaa kun väki muuttaa lopullisesti pois

Äänestä

Pyhäjärven tilanne on tämä 🤔 Työttömiä/ihmisiä on liikaa siihen verrattuna mitä työtä on tarjolla

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Pyhäjärvellä maksetaan niin huonoa palkkaa tehdystä työstä että hellurei ja haisulit teille. Se on menoo ny 💩

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu