SDP: emme korottaisi yhteisöveroa

SDP:n puheenjohtaja Antti Lindtman tunnusti, ettei hän olisi valmis korottamaan yhteisöveroa jos SDP pääsisi hallitukseen.
10175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Antti tietää, että veronalennus oli hyvä päätös. Siksi hän on vastustavinaan sitä, mutta tunnustaa, ettei hänellä olisi mitään aikomusta korottaa veroa takaisin entiselleen.

Äänestä

Yhteisövero, Maahanmuutto, siinä syyt miksi jätän tällä kertaa äänestämättä demareita

Äänestä
  • Siksi äänestä koksuja tai persuja kuten ennenkin.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Siksi äänestä koksuja tai persuja kuten ennenkin.

    Maahanmuutto on demareiden ykkösasia.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Maahanmuutto on demareiden ykkösasia.

    Maahanmuutosta valittaminen on persujen ainoa asia.

    Äänestä

Lindtman ei yksin päätä hallitusohjelmasta vaan se on kompromissi monen puolueen kesken. Ei kokoomus eikä persut luvanneet muuta kuin 100000 uutta työpaikkaa ja velkalaivan kääntämistä ei puhuttu köyhiltä leikkaamista eikä kurjistamista eli miten oikein meni ne lupaukset. Lindtman on viisas kun ei valehtele tenteissä, hän on rauhallinen ja tasapainoinen henkilö.

Äänestä
  • "Lindtman ei yksin päätä hallitusohjelmasta vaan se on kompromissi monen puolueen kesken."

    SIIS MITÄ, EIKÖS PERSUTKIN IHAN YKSIN PÄÄTÄ IHAN KAIKESTA JA OVAT SYYLLISIÄ KAIKKIIN, JOPA 2019-2023 TEHTYIHN PÄÄTÖKSIIN OPPOSITIOSTA!! Noin on tapahtunut, mikäli on uskomista äärivihervassudemuTrollien kirjoituksia tälläkin palstalla!!!

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    "Lindtman ei yksin päätä hallitusohjelmasta vaan se on kompromissi monen puolueen kesken."

    SIIS MITÄ, EIKÖS PERSUTKIN IHAN YKSIN PÄÄTÄ IHAN KAIKESTA JA OVAT SYYLLISIÄ KAIKKIIN, JOPA 2019-2023 TEHTYIHN PÄÄTÖKSIIN OPPOSITIOSTA!! Noin on tapahtunut, mikäli on uskomista äärivihervassudemuTrollien kirjoituksia tälläkin palstalla!!!

    Persulla on paha paikka kun kannatus putoaa, ja vika on tottakai demareissa, sillä persut ovat autuaita.

    Äänestä

"SSDP: emme korottaisi yhteisöveroa.."

Mutta toki KAIKKIA MUITA ja toisimme USEITA UUSIA veroja... haluamme kaikille saman toimeentulon... 60% veroa palkasta ei ole tarpeeksi, jos joku rikastuu, tarvitaan korkeammat verot!!!!! ja kertyneestä omaisuudesta ehdottomasti lisää veroa sekä perintövero 80%!!!, jotta kenelläkään ei ole varaa jatkaa yrityksen toimintaa!!!! Perustakoon jokainen oman yrityksen nollasta...

Kenenkään ei tarvitse mennä töihin on Ok elää sosiaaliturvan varassa!!!!
Suomi ja suomalaiset ensin ajattelu ON VAHINGOLLISTA!!!!

Äänestä
  • Orpon hallitus nosti jo minun veroja, toivottavasti demarit nostavat myös sinun veroja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

SDP:n puheenjohtaja Antti Lindtman tunnusti, ettei hän olisi valmis korottamaan yhteisöveroa jos SDP pääsisi hallitukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu