Mercury ei hyytynyt

Osaisko kukaan neuvoa missä on vika kun meidän 41 vuotta vanha Mercury ei hyydy eikä pätki sitten millään vaan aina toimii kuin uusi kone.Jotain vikaahan tässä täytyy olla?.Vielä kun muistaa,että tällä on käyttötunteja jo n.4200 tuntia niin kyllä ovat tehneet huonon koneen kun ei tästä pääse eroon.
61075
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mercury huonontanu koneittensa laatua, kun tuntuu että vanhat 70 lukulaiset pelittää paljon paremmin kun 80 luvun puolenvälin jälkeiset ja 90 luvun Mersut.

Äänestä

Kaverilla teki ihan samaa ja vika paikallistui tulppiin. Kannattaa lyödä vasaralla kipinäpuolen päähän silleen terävästi (miehistönaksaus)jonka jälkeen tarkastaa että kärkiväli on varmasti kiinni niin eiköhän se siitä sitten suttaannu ja saadaan tuokin vika hoidettua.

Äänestä
  • onnistua,koska siinä on pintapurkaustulpat,siis ei kärkiväliä.Tilanne on kyllä todella tukala,yksi konsti olisi tietenkin sokeria tankkiin hyvin liotettuna.En tosin mene vannomaan,että auttaako sekään.Nämä koneethan on sellasessa maineessa,että ne siirtyy isältä pojalle,,ja pojanpojalle jne,,,,,

    Äänestä

Tuskinpa on puoliakaan tuosta tuntimäärästä, veikkaan ma!

Äänestä
  • Saat epäillä ihan rauhassa,mutta kaikki ajot on talletettu lokikirjaan joka on tallella!!.Lisäänpä vielä"vettä myllyyn",nimittäin tämä kone on AINA lähtenyt käyntiin ekalla startilla.Tämä tietenkin edellyttää mm.kaasarien täyttämistä käsipumpulla etukäteen(mutta niinhän se pitäisi aina tehdä).Ei ihme,että maahantuoja oli muutama vuosi takaperin halukas ottamaan ko.koneen venemessuille näytille(itse en kylläkään halunnut).

    Äänestä

  • Seilori kirjoitti:

    Saat epäillä ihan rauhassa,mutta kaikki ajot on talletettu lokikirjaan joka on tallella!!.Lisäänpä vielä"vettä myllyyn",nimittäin tämä kone on AINA lähtenyt käyntiin ekalla startilla.Tämä tietenkin edellyttää mm.kaasarien täyttämistä käsipumpulla etukäteen(mutta niinhän se pitäisi aina tehdä).Ei ihme,että maahantuoja oli muutama vuosi takaperin halukas ottamaan ko.koneen venemessuille näytille(itse en kylläkään halunnut).

    sokerikaan. Discovery kanavalla myyttienmetsästäjät testasi sokeri ym. muita litkuja bensan sekaan liuotettuna eikä mitään vaikutusta autonmoottorilla ainakaan.Kyllä peli on pelattu. Mercury otti selkävoiton.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seilori kirjoitti:

Osaisko kukaan neuvoa missä on vika kun meidän 41 vuotta vanha Mercury ei hyydy eikä pätki sitten millään vaan aina toimii kuin uusi kone.Jotain vikaahan tässä täytyy olla?.Vielä kun muistaa,että tällä on käyttötunteja jo n.4200 tuntia niin kyllä ovat tehneet huonon koneen kun ei tästä pääse eroon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu