Eu.n johtama politiikka on ajanut koko Euroopan kivikaudelle, osa Euroopan unionin jäsenvaltioista ovat olleet sitä jo ennen jäsenyyttäkin kivikaudella. Suomi on ajettu eu.n hyväksikäytön seurauksena tähän tilanteeseen mitä se on nyt. Suomen hallitus yrittää nyt pyristellä ja valehdella kansalle ja perusteella valheet näin että heillä on perusteltu syy leikata loputkin palvelut pois joita on verovaroin touhuttu vuosikymmenet. Siis tota noin niinkuin miten tämä menee poliitikon mielestä. Meneekö oikein ?
Paluu kivikaudelle
Anonyymi-ap
10216
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Pyhäjärvelle aukeaa ensimmäinen fikkuRuoka.fi kauppa. Sieltä saa halvalla ruokaa
Vain lukutaidoton idiootti kävelee hiihtoladulla.
Lumi tuli, lumi suli, savusaunalla ja Lampa-aholla puli puli.
Pelkäätkö sinäkin rattijuoppoja?
Me kaupunkilaiset pelkäämme virkarikollisia, jotka vatuloivat vähävaraisen kaupungin varoja turhiin hupulointeihin. Esim. Uimahallin kulman kuoputus.
Pyhäjärveä johdetaan "kivikautisesti" Markka on käyttöraha?! VHS videot on käytössä?! Ei teollisuutta, johdetaan kuvitelmilla.Nyt odotellaan SuperMarkettia tulevaksi kuihtuvaan kuntaan ,siirretään puhelinmastoa paikasta toiseen vähintään kerran vuodessa.
Tämä on hyvä kommentti 👍 tuleeko marketti ?
Korson Raggarimarket tulee Pyhäsalmeen.
Metsäkoneesta kaikuu Putinin viesti.
perSSläpiä saa kiittää siitä että suomi muuttui kehitysmaaksi 3vuoteen🍀🍀🍀🍀