Kuka vastaa Onnelanrannan kaavoituksesta ja markkinoinnista.
Suonenjoella on varmaan hyviä markkinointi ihmisiä, muttei myynti miehiä.
Onhan se hienoa, että kunta tekee markkinointia – videoita, esitteitä ja sloganeita, joissa Onnelan alue näyttää kuin suoraan arkkitehdin päiväunista. Mutta totuus on tämä: tontit eivät myy itse itseään, vaikka niistä ottaisi kuinka aurinkoisen dronekuvan.
Tarvitaan myös myyntimiehiä – ihmisiä, jotka oikeasti soittavat, kohtaavat, kysyvät, tarjoavat ja vievät asian loppuun.
Onnela ei täyty sillä, että kerrotaan sen olevan “houkutteleva ja luonnonläheinen”. Se täyttyy sillä, että joku sanoo asiakkaalle: “Tämä tontti sopii teille. Otetaanko varaus sisään?”
Markkinointi herättää kiinnostuksen.
Myynti cloussa kaupat,
Vangitaan ettei Suonenjoki markkinoi, sitä on ja kaikenlaiset insinöörit kehuu ja markkinoi, mutta minne kellariin on piilotettu kunnan myntihenkilöt luulin että niitä olisi joskus palkattu tai sitten luulin väärin.
Onnelan ranta tai mikälie
Anonyymi-ap
1
375
Vastaukset 1
- Anonyymi00001
Markkinointi ja myynti ovat eri vaiheita samaa prosessia. Näiden yhteensovittaminen on kunnissa usein keskeinen kysymys.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51841
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍83781Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust15690Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,2654Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1564- 56541
- 70523
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it183522Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24486Ihmettelen tämän palstan naisia
Kun ne uskovat olevansa jotain niin ihmeellistä ja hienoa. Ja että kaikki naiset on niin upeita ja hienoja. Että mistä83479