Nollaus palvelu

Anonyymi-ap

Onko kellään kokemusta nollauspalvelusta? Itse tuli otettua aikoinaan paljon pikavippejä, jossa korot olivat laittomia ja tuon palvelun kautta noita korkoja olisi mahdollista saada takaisin, mutta veloittavat ihan järjettömät 349.90€/ tunti... Eli eipä tuossa taida mitään itselle jäädä.

15

2140

Äänestä

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Hankkiudutko nollaus.fi asiakkaaksi? Samaa tunti liksaa kauhistellen...

    • Hei!

      Ymmärrämme hyvin, että tuntiveloitus voi ensisilmäyksellä näyttää suurelta.

      Tuo 349,90 €/h on oikeudellisen työn tuntihinta, mutta käytännössä vaadimme kulujemme korvaamista ensisijaisesti vastapuolelta. Lisäksi selvitämme aina tapauskohtaisesti myös muut mahdolliset vaihtoehdot kulujen kattamiseen.

      Ennen toimeksiantoa arvioimme ensin, onko asiassa edellytyksiä korkojen palautuksille tai kohtuullistamiselle. Jos edellytyksiä ei ole, kerromme sen suoraan emmekä suosittele asian viemistä eteenpäin.

      Jos oma tilanteesi mietityttää, materiaalit voi toimittaa arvioitavaksi. Sen jälkeen saat meiltä selkeän arvion siitä, mitä vaihtoehtoja tapauksessasi on.

      Nollataan tilanne. Helposti ja reilusti.

    • Anonyymi00002

      Ei tota oo tarkoitus maksaa ite vaan se on se mitä ne pyytää luottofirmalta. Ne selvittää ensin että juttua kannattaa hoitaa, että mitä riskejä. Mulla hoiti yhden ja siinä luottofirma ei maksanut niin sit laskuttaa vakuutusyhtiötä, saatiin sovinto tosi nopeesti. Pari juttua vielä hoidossa mut hyvin ainakin alko

      • Anonyymi00005

        Mistä vakuutuksesta? Kotivakuutuksen vastuuvakuutuksestako?


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Mistä vakuutuksesta? Kotivakuutuksen vastuuvakuutuksestako?

        Kotivakuutuksen oikeusturvavakuutuksesta.


    • Kiitos kokemuksen jakamisesta!

      Juuri näin: jokainen tapaus arvioidaan ensin erikseen, ja käymme asiakkaan kanssa läpi myös kuluihin ja etenemiseen liittyvät vaihtoehdot ennen kuin asiassa edetään.

      Tavoitteena on tehdä prosessista asiakkaalle mahdollisimman selkeä ja huoleton alusta loppuun.

      Mukava kuulla, että kokemuksesi on ollut hyvä. Toivotaan, että myös keskeneräiset asiat etenevät yhtä sujuvasti. 😊

      • Anonyymi00009

        Ei ole vakuutusta niin kannattaako edes? Tulee kalliiksi. Mitä jos luottofirma ei maksa mitään kuluja?


      • Anonyymi00009 kirjoitti:

        Ei ole vakuutusta niin kannattaako edes? Tulee kalliiksi. Mitä jos luottofirma ei maksa mitään kuluja?

        Hei! Oikeusturvavakuutuksen puuttuminen ei automaattisesti estä asian hoitamista.

        Jokainen tapaus arvioidaan erikseen myös kulujen osalta. Jos vakuutusta ei ole käytettävissä, voidaan tapauskohtaisesti sopia esimerkiksi onnistumispalkkiosta. Lähtökohtamme on aina selvittää asia niin, ettei taloudellinen riski jää asiakkaalle.

        Ennen etenemistä kerromme selkeästi, miten juuri sinun tapauksessasi kulut järjestetään.


    • Anonyymi00003

      Paljoko teidän piti käsittely kuluja maksaa ja auttoko asiaan.saitteko korot takasin tilille

    • Anonyymi00004

      minulle jo tuli nollaukselta tieto että pitäisi allekirjoittaa sopimus paperit. en ole vielä kirjoittanut.syyskuun loppuun on aikaa.mietin miten kalliiksi sitten tulee.kun vakuutus ei korvaa kokonaan

      • Anonyymi00007

        miks et kysy sieltä? mulle ainakin laittoivat viestiä, kun olivat saaneet sovintoehdotuksen ja kysyivät, mitä haluan tehdä. Käytettiin vakuutusta ja maksoin omavastuun pari sataa siitä palautuksesta, mutta se oli silti paljon vähemmän kun vaikka joittenkin onnistumispalkkio ois ollu. Ja ite ainakin ymmärsin, että jos kuluja ei saada mistään, niin kertovat ja saa sitten itse päättää, mitä haluaa tehdä.


      • Anonyymi00008
        Anonyymi00007 kirjoitti:

        miks et kysy sieltä? mulle ainakin laittoivat viestiä, kun olivat saaneet sovintoehdotuksen ja kysyivät, mitä haluan tehdä. Käytettiin vakuutusta ja maksoin omavastuun pari sataa siitä palautuksesta, mutta se oli silti paljon vähemmän kun vaikka joittenkin onnistumispalkkio ois ollu. Ja ite ainakin ymmärsin, että jos kuluja ei saada mistään, niin kertovat ja saa sitten itse päättää, mitä haluaa tehdä.

        Mitä jos ei saisi palautuksia niin mitä silloin pitää maksaa?


      • Anonyymi00008 kirjoitti:

        Mitä jos ei saisi palautuksia niin mitä silloin pitää maksaa?

        Hyvä kysymys. Ennen etenemistä arvioimme aina sekä asian edellytykset että sen, miten kulut juuri kyseisessä tapauksessa hoidetaan.

        Jos käytössä on oikeusturvavakuutus, huomioimme sen ehdot ja mahdollisen omavastuun. Jos vakuutusta ei ole, voidaan tapauskohtaisesti käyttää esimerkiksi onnistumispalkkiota.

        Tavoitteena on rakentaa eteneminen niin, ettei asiakkaalle jää prosessista taloudellista riskiä. Mahdolliset kulut käydään aina etukäteen läpi, ja etenemiseen pyydetään asiakkaan suostumus.


    • Anonyymi00010

      Korot Takaisin
      Takaisinperintä
      Ainakin nämä kaksi toimii periaatteella että mahdollisesta palautuksesta ottavat tietyn prossan, muutoin ei mitään kuluja asiakkaalle.
      Takaisinperintä hoiti asiani ja saivat hyvin poistettua kuluja ja korkoja.

      • Hyvä nosto. Meillä kulut arvioidaan aina tapauskohtaisesti ennen kuin asiassa edetään. Ensisijaisesti selvitetään, voidaanko kulut kattaa esimerkiksi vastapuolelta tai oikeusturvavakuutuksesta.

        Jos vakuutus ei turvaa kuluja, myös onnistumispalkkio voi olla vaihtoehto. Sitä käytetään silloin yhtenä tapana järjestää asian kulut ilman, että asiakkaalle syntyy ennalta arvaamatonta kuluriskiä. Kulut ja etenemistapa käydään aina etukäteen läpi, ja etenemiseen pyydetään asiakkaan suostumus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinkahan monen

      Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran
      Ikävä
      77
      788
    2. Mies, kumman ottaisit mieluummin

      176 cm vai 154 cm naisen, jos molemmat muuten yhtä viehättäviä? Mikä on oma pituutesi?
      Sinkut
      144
      760
    3. Kauan mökötetään toisillemme?

      Loppuelämäkö? Vai oisko jo pussailutreffit?
      Ikävä
      57
      666
    4. Anteeksi mies

      En jaksa tätä…, en halua, että sinulla on paha mieli tämän takia. Viestiä Sinulle.
      Ikävä
      47
      654
    5. Pettymys TTK-parketilla! Anna Hanski tippui - Sami-opelta erikoinen heitto: "Nyt sä pääset..."

      Toisena parina Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta tippuivat Anna Hanski ja Sami Helenius. Pettymys oli käsinkosketeltava y
      Tanssii tähtien kanssa
      25
      653
    6. Tekisi mieli vetäistä kunnon jurrit sinun kanssasi

      Ja keskustella asiat, ei tästä tule hevonvttua.
      Ikävä
      46
      634
    7. Eikö olisi mukavaa

      Jakaa arki yhdessä mies. Tämmöisin aatoksin.
      Ikävä
      44
      587
    8. Laittaisit viestin suoraan!!

      Haluaisin...
      Ikävä
      31
      521
    9. Poliisi etsii kadonnutta henkilöä Lapualla

      Henkilö on kadonnut 18-19.9.2026 välisenä yönä. Henkilö on hoikka,n 185 cm pitkä. Kadonneella on ollut katoamishetkellä
      Lapua
      27
      511
    10. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      27
      506
    11. Oot komea

      etkä näytä vanhenevan. Mieskarkki. Mä en yritä mitään, mä oon sulle liian vanha. Olis kuitenkin kiva tutustua suhun. n
      Ikävä
      20
      503
    12. Jonkun mussukka ajanu rallia

      S- Marketilla. Vautsi vau.
      Hyrynsalmi
      6
      466
    13. Venäjä häviämässä 30 vuoden sodan

      Ukraina vapautti kolme aluetta, operaatio Vivaldi laajenee
      Maailman menoa
      402
      452
    14. Onko kaivattusi

      Hoikistunut?
      Ikävä
      30
      436
    15. Se oli molemminpuolinen limerenssi

      Limerenssi myös sinulla kun näin pitkän ajan jälkeen päivystää palstaa. 🤭
      Ikävä
      76
      431
    16. Rydman, herätys!

      "Veikkauksen toimitusjohtaja Olli Sarekoski tienasi kiinteää palkkaa 445 891 euroa ja lisiä 72 157. Kuukausipalkka oli 3
      Maailman menoa
      63
      420
    17. En laita sulle viestiä

      Toivottavasti ymmärrät jo mies hyvä, että en tule koskaan laittamaan sulle viestiä enkä soittamaan sulle. Minusta ei sii
      Ikävä
      39
      394
    18. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      36
      392
    19. Helena Ahti-Hallberg napauttaa - Näin hän kommentoi Vappu Pimiän TTK-lähtöä

      Vappu Pimiä jätti Tanssii Tähtien Kanssa -juontajapestin viime kauden lopuksi. Nyt on erilainen kausi, kun Pimiä ei ole
      Tanssii tähtien kanssa
      3
      390
    20. Mikä on toinen nimesi?

      😊
      Ikävä
      28
      384
    Aihe