Takki kääntyi heti

Trump ei tule suremaan persujen tuleva valitappio 2027.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/35f97d37-90fb-4b48-aed6-b1c4336141f0
18338
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Trumpi kääntää takia yhtä näppärästi kuin Persut.

1Äänestä

Trumppi ei välitä kuin itsestään. Lähimmätkin avustajat saa kenkää heti kun trumppi kuvittelee siitä hyötyvänsä.

1Äänestä
  • Persut eivät itsestäänkään. Katso Esson baareihin.

    Äänestä

Presidentti Dodald Trump on kuitenkin huomattavasti parempi koko maailmalle kuin oli Joe Biden ja olisi ollut Kamala Harris..

Äänestä
  • Kerro vielä miten muka.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Kerro vielä miten muka.

    Harris ei olisi pärjännyt Iranin islamisteille, mutta Trump ja Netanjahu näyttävät niille kaapin paikan!

    Äänestä

  • Juuri sinunlaiset pitää maailman diktaattorit vallassa

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Harris ei olisi pärjännyt Iranin islamisteille, mutta Trump ja Netanjahu näyttävät niille kaapin paikan!

    Jos Harris olisi USA:n presidenttinä, koko Lähi-Idän soppaa ei olisi päässyt edes syntymään. Fanaattinen fundamentalisti Netanjahu ei juurikaan poikkea syvimmän päädyn islamistista. Toinen lukee fanaattisena Koraania, toinen fanaattisena Tooraa.

    Äänestä

Suomen valtamedia haukkuu Trumppia ideologisista syistä. Kun Trump oli demokraatti, Suomen valtamedia kehui häntä. Kn Ronald Reagan voitti Presidentti vaalin 1981 Yle haukkui hänet maanrakoon ja nimitti hänet sota hulluksi tms. Kun Ronald Reagan oli demokraatti ja näyttelijä, Yle kehui häntä. Yhtäkkiä yle alkoi kutsumaan Reagania vain B luokan x näyttelijäksi. Usa ssa Reigania pidetään jopa John f Kennedyä kin parempana Presidenttinä. Kennedyn aikana USA n de puolue oli paljon parempi kuin nykyään.

Äänestä
  • Juuri noin. Olisi mukava kuulla jos Suomessa olisi puolueeton media. Noissakin vaali keskusteluissa pitäisi olla puolueeton.

    Äänestä

  • ''Kun Trump oli demokraatti, ....''

    Milloin tämä tapahtui ??

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Juuri noin. Olisi mukava kuulla jos Suomessa olisi puolueeton media. Noissakin vaali keskusteluissa pitäisi olla puolueeton.

    MV-lehti ja Suomen Uutiset riittävät persuille. Saavat sieltä lukea "totuutta".

    Äänestä

  • Trump ja Reagan olivat demokraatteja🙈🤣
    Lehmätkin ovat jo pidemmän aikaa lentäneet.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    ''Kun Trump oli demokraatti, ....''

    Milloin tämä tapahtui ??

    Vähän sen jälkeen, kun persun päässä piuhat menivät sekaisin.

    Äänestä

Montako sataa lehitjuttua olet tälle aamua s24 palstoille kopipoinut antipersuKOPIOKONE? Kääntäen aiheen pakkomielteisesti koskemaan persuja lehtijuttujen kohdalla jotka ei liity persuihin millään tavalla.

Äänestä
  • Pelottaako ensi vuoden huhtikuu?

    Äänestä

"meille kansainvälisinä liberaaleina".,.. Ei me Stubb hetikaan kaikki olla liberaaleja.

Äänestä

Yle uutisoi kovasti kun Trump sanoi melko asiallisesti Paavista. Jos olisi demokraatti Presidentti sanoja, ei siitä juuri pubuttaisi. Ja kyllä nykyinen Paavi vaikuttaa Vasurilta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Trump ei tule suremaan persujen tuleva valitappio 2027.

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/35f97d37-90fb-4b48-aed6-b1c4336141f0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu