Dieselin hinta joillakin asemilla jo 2,6euroa.
Eikö *umalauta hallitus sai aikaiseksi polttoaineiden hinnan alennusta. Polttoaine eroa niin alas että litrahinta tai jää alle kaksi euroa!!
Toivottavasti kohta liikennöitsijät ja kuljetus yrittäjät pistää rukkaset naulaan.
Eikö *umalauta hallitus sai aikaiseksi polttoaineiden hinnan alennusta. Polttoaine eroa niin alas että litrahinta tai jää alle kaksi euroa!!
Toivottavasti kohta liikennöitsijät ja kuljetus yrittäjät pistää rukkaset naulaan.
Vastaukset 34
Vanhimmat
"mutta kun se edellinen hallitus"
Kokoomuksen mielestä vihreää siirtymää ei saa jarruttaa.
Heh. Hallitus juu. Mene kuule kävelylle.
Olisi kyllä aika toimia.
Persut on ihmeen hiljaa🤣🤣
Hallitus vetelee keskenään ylävitosia, talous entraantuu mahtavasti juuri sopivasti vaalien alla ja konkurssit yms. scheisset jäävät seuraavan hallituksen kontolle.
Onko tämä kaikki Sanna Marinin syytä? Varmaankin monen mielestä on🤣
No on 😂
Kaikki on joko edellisen, tai seuraavan hallituksen syytä, mikäli Pers-kokkareilta kysytään.
Nykyinen hallitusko? 😂🤣😅🤣😂🤣😅🤣😂🤣😅🤣😂🤣😅🤣😂🤣😅🤣😂🤣😅🤣😂🤣😅🤣😂🤣😅🤣😂🤣😅🤣😂🤣😅🤣😂🤣😅🤣... ei saatana, kuolen nauruun!
Aja prkl polkupyörällä niin ei tarvii inistä ja hallitusta syyttää 😂
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/a40189bf-08db-4e42-b2fd-7ed20a0ff306
Juu...Joutsenossa bensan hinta jo kolme euroa litra!! Tuo alkaa olemaan jo aika suolainen hinta.
Käsittämättömän hampaaton on Suomen hallitus! Ruotsissa tekivät hyvin pikaisen toimenpiteen että saavat polttoaineiden hinnat alas.
Suomen poliitikot kauveke vaan nenäänsä vai kaivekeeko ne *ers..ttään?
Niinpä! Köyhät kyykkyyn. Tosi ääliöt johdossa. Entiset kuitenkin yritti?? Nämä vaan Hyvä tuloisten pers.nuolioita!!
Yritti ja yritti. Vituiks meni ne yrittämiset ja nyt ollaan konkassa 😂
Ei kun lisää hintaa vaan! Jää persesukiset paskoine kotteroinern kotiin pyörimästä jaloissa.
Vaikuttaa se sinuunkin.
Buahhahhaaa 🤣! Ei mitään vaikutusta.
Raha on niin vanha keksintö, että sitä pitää olla jo jokaisella niin paljon ettei se lopu.
Saattaa se loppua. Rikkaaltakin joskus, kunhan köyhemmät mullan alla. Idiootteja näkyy löytyvän??? Toivossa hyvä elää. Sanoi jo Lapamatokin???
Buahhahhaaa 🤣! Johan vitsin murjaisit.
Huvittava perseaukinen!
Persaukiset on vaan niin hassuja 🤣
Äläpä muuta sano. Osahan niistä voisi olla sirkuksessa töissä, kun ovat ihan pellejä.
Inflaatio on ihan yhtä vanha keksintö.
Sosialistien kollektiivnen valhe solidaarisuudesta ja ihmisoikeudesta elää muiden kustannuksella alkaa olla mahdoton yhtälö, kun ylivelkaantunut valtio ei voi enää tarjota elantoa vapaamatkustajille.
https://www.is.fi/autot/art-2000010037004.html
"Niiden mukaan Marinin hallituksen päättämä jakeluvelvoite olisi nostanut bensiinin pumppuhintaa vuoden 2024 alusta noin 15 senttiä ja dieselin hintaa noin 17 senttiä litralta."
"Kun päälle lasketaan vielä vuodesta 2025 alkava noin 26 snt/l korotus, olisi kokonaisvaikutus bensiinin pumppuhintaan ollut yhteensä noin 50 senttiä litralta vuonna 2030. Dieselillä sama lisäys olisi 32 senttiä litralta ja kokonaisvaikutus yhteensä noin 65 snt/litra."
"– Moniin asioihin ei Suomen hallitus voi vaikuttaa, mutta pumppuhintaa nostavaan jakeluvelvoitteeseen voidaan."
Olis ihan kiva jos hallitus saisi laskettua dieselin hinta 3 centtiä litralta.
Hallitus, hallitus, hallitus, hallitus ininä jatkuu. Menkää prkl töihin ja lopettakaa ininä!
Onhan tuo hallitus saanut paljonkin aikaan,työttömyyttä,konkursseja,terveydenhuollon alasajo.Tämä kaikki tarkkailu luokkalaisilta.
Talouden asiantuntijat, IMF, EU-komissio ja valtiontalouden arviointineuvosto ovat kaikki sitä mieltä, että tämä hallitus on tehnyt oikeanlaisia toimia. Valtiovarainministeriö on arvioinut, että tämän hallituksen toimet vahvistavat julkista taloutta noin viidellä miljardilla eurolla vuoteen 2027 mennessä. Viime sosialistisella hallituskaudella nuo rahat otettiin tuplana velkaa ja kylvettiin muiden maiden kansalaisten hyväksi.
Yritykset tarjoaa työpaikkoja, ei hallitus. Paitsi julkinen sektori, jossa talous on kustu aivan pohjamutiin. Maailman suurin ja kallein julkinen sektori veronmaksajien piikkiin. Jos epäterve yritys ajautuu konkurssiin, niin mitäköhän tekemistä hallituksella on sen kanssa? Terveydenhuollon nykytilasta ja överit kalliista Sote sekoilusta kiitokset menee edelliselle vassarihallitykselle. Velaksi ei voi loputtomasti elää, niinkuin tuolla vassaripiireissä on kuviteltu ja tätä utopiaa on menestyksekkäästi omalle äänestäjäkunnalle markkinoitu.
Ne on vissiin Mainilan laukauksetkin Marinin hallituksen vika.
Siinäpä sinulle miettimistä.