rissinakin ulina

hartsa itsee taas ausseissa, kuinka ei halua olla kuninkaallinen. silti molemmat patsasteleva tilleleillä, ovat sussexeja joka mainosbrosuurisa ja lapsillekin piti saaha tittelit ihan pakolla. lapset eivät saaneet ees itse päättää niistä.
14436
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

En tiä onks sun kirjoitusvirhet tahallisia vai ei, mutta hekottelemaan ne kyllä pisti. Tillelit pois ja sitä rataa! 😉

Äänestä

Tästä matkasta levitetään paljon väärää tietoa - kaikki on suunniteltu lietomaan vihaa. Totuus on, että pariskunta on menossa Australiaan töihin Heidän ollessaan kaupungissa he aikovat tarkistaa joitain hyväntekeväisyyskohteita, joita he ovat pitkään tukeneet, ja - herttuan tapauksessa Invictus Gamesin kanssa - jonka hän perusti.

Äänestä

Prinssi Harry ja Meghan Markle luopuivat HRH-tittelistään (His/Her Royal Highness, Hänen kuninkaallinen korkeutensa) keväällä 2020 vetäydyttyään kuninkaallisen perheen edustustehtävistä.
Ilta-Sanomat
Ilta-Sanomat
+1
Tässä keskeiset kohdat tilanteesta:
Ei HRH-titteliä: Pariskunta ei enää käytä "Hänen kuninkaallinen korkeutensa" -arvonimeä, koska he eivät enää toimi työskentelevinä kuninkaallisina.
Sussex Royal -kielto: He sopivat, etteivät käytä "Sussex Royal" -brändiä tai -termiä markkinoinnissaan tai muussa toiminnassaan.
Tittelit säilyvät osittain: Harry on edelleen prinssi ja he ovat yhä Sussexin herttua ja herttuatar, mutta he eivät käytä kuninkaallisia titteleitään virallisissa yhteyksissä.
Lapset: Heidän lapsensa, Archie ja Lilibet, eivät automaattisesti käyttäneet kuninkaallisia arvonimiä heti syntyessään, ja pari on ollut huolissaan titteleihin liittyvästä kiusaamisesta.

Äänestä

harry ja meghan edustaa hyväntekeväisyystyö



Prinssi Harry ja herttuatar Meghan ovat jatkaneet hyväntekeväisyystyötä itsenäisesti sen jälkeen, kun he luopuivat kuninkaallisista velvollisuuksistaan. He keskittyvät humanitaariseen työhön, ja heidät on palkittu tästä työstä.

Tässä keskeisiä asioita heidän hyväntekeväisyystoiminnastaan:
Humanitaarinen työ: Pari on palkittu humanitaarisesta työstään. He ovat tehneet esimerkiksi hyväntekeväisyysmatkoja, kuten vierailun Jordaniaan tapaamaan syyrialaisia pakolaisia.
Omat suojelukohteet: He halusivat edustaa muita hyväntekeväisyysjärjestöjä kuin niitä, joita Britannian kruunu perinteisesti suojeli.
WellChild: Prinssi Harry toimii WellChild-hyväntekeväisyysjärjestön suojelijana ja on osallistunut järjestön tilaisuuksiin, joissa hän on tavannut lapsia ja pitänyt puheita.
Itsenäinen edustaminen: Vaikka Harry on tehnyt edustustehtäviä myös ilman Meghania, he tekevät hyväntekeväisyystyötä osana omaa brändiään ja Archewell-säätiötään.

Äänestä

Prinssi Harry ja herttuatar Meghan ovat vetäytyneet aiempaa syrjemmälle julkisuudesta muutettuaan Yhdysvaltoihin ja luovuttuaan vanhempien kuninkaallisten rooleista. He esiintyvät harvoin edustustilaisuuksissa, mutta heidän lapsensa, Archie ja Lilibet, ovat näkyneet toisinaan perheen omissa Netflix-dokumenttisarjassa tai sosiaalisessa mediassa.
Yksityisyys: Pari on pyrkinyt suojelemaan perhe-elämäänsä ja on vähentänyt näkyvyyttään erityisesti Britannian hovin Royal Rota -mediasysteemistä vetäytymisen jälkeen.
Mediaesiintymiset: Harry antaa haastatteluja äärimmäisen harvoin, mutta on toisinaan kommentoinut perheensä tilannetta.
Keskittyminen: He keskittyvät omiin hyväntekeväisyysprojekteihinsa Archewell-säätiön kautta sen sijaan, että olisivat jatkuvasti julkisuuden valokeilassa.

Äänestä

Prinssi Harryn ja herttuatar Meghanin parisuhde on kestänyt myrskyjä ja osoittautunut vahvaksi heidän viisivuotisen liittonsa aikana. Pari on tehnyt asioita omalla tyylillään, poiketen hovin perinteistä, ja keskittynyt perheeseensä

Äänestä

Ei tuossa tarvi patsastella kenenkään
Hän on kuninkaan poika joten koskaan ei saa elää ja olla rauhassa . Arvonimellä ei ole siinä tapauksessa enään mitään merkitystä

Äänestä

Hän lisäsi, että nainen on "erittäin itsevarma" eikä hänellä ole "mitään estoja poseerata yläosattomissa".

"Hän oli mahtava kuvata ja todella hauska ihminen. Olen varma, että prinssi William nautti hänen seurastaan. Hän on mahtava tyttö", hän lisäsi.

Eilen illalla Taylorin poikaystävä Aaron Goodfellow sanoi olleensa myös läsnä prinssin nauttiessa drinkeistä ja kutsui kuninkaallista "mahtavaksi tyypiksi" ja "hyvin maanläheiseksi".

Äänestä
  • Prinssin päätös jättää väliin näin tärkeä tapahtuma kuninkaallisessa kalenterissa herättää henkiin kritiikin, jonka mukaan kahden lapsen isä on "työväsynyt" eikä pysty suoriutumaan kuninkaallisesta roolistaan.
    Taylor työskentelee Farinet-yökerhossa, suositussa after ski -hengailupaikassa, jossa William ja hänen ystävänsä nähtiin aamuvarhaisiin tunteihin asti.

    Upea blondi on aiemmin työskennellyt australialaiselle mallitoimistolle Chadwick modelsille ja poseerannut myös yläosattomissa valokuvaaja Glen Krohnille Balilla vieraillessaan saarella viime vuonna
    Kate jäi lasten kanssa kotiin .
    Kyllä isovelikin osasi pitää hauskaa

    Äänestä

Mutta poissa kuninkaallisen protokollan loisteesta, Zaran – jota pidetään laajalti suosittuna ja maanläheisenä Yhtiön jäsenenä – kerrotaan hiljaa astuneen tukemaan serkkujaan.

Woman's Dayn mukaan prinsessa Annen 44-vuotias tytär on kutsunut Yorkin sisarukset – sekä heidän lapsensa – illallisille ja yökyläilyille kotiinsa Gatcombe Parkiin.

Zaran ymmärretään myös pitävän erityistä huolta Beatricesta, jonka aviomies Edoardo Mapelli Mozzi on matkustanut edestakaisin Yhdysvaltoihin työasioissa vuoden alusta lähtien.
Tälläinen etäännytäminen näyttää olevan kulissia

Äänestä
  • Zara Tindall kiivaassa julkisessa riidassa taloudenhoitajan kanssa harvinaisessa purkauksessa
    Tämä hyötyy kuninkaallisesta perheestä . Monarkiadta ja onkin pakko valita Wiliamin puoli kaikessa muuten loppuu tulot. Lahjoitukset mitä hän saa
    Todellisia skandaaleja on ne missä näitä petetään . Niinkuin zarahin mies heti häiden jälkeen

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Zara Tindall kiivaassa julkisessa riidassa taloudenhoitajan kanssa harvinaisessa purkauksessa
    Tämä hyötyy kuninkaallisesta perheestä . Monarkiadta ja onkin pakko valita Wiliamin puoli kaikessa muuten loppuu tulot. Lahjoitukset mitä hän saa
    Todellisia skandaaleja on ne missä näitä petetään . Niinkuin zarahin mies heti häiden jälkeen

    Onneksi ovat onnellisen oloisia . Niin kuin Wiliamin perhe sekä Harryn . Ei tuo ihan helppoa heille kenellekään ole

    Äänestä

Walesin prinssi on "päättänyt", että prinsessa Charlotte ja prinssi Louis "eivät joudu perillisen ja varasisaruksen järjestelmän "sisäänrakennetun julmuuden" uhreiksi, kuninkaallinen kirjailija on väittänyt. Prinssi William, 43, on "päättänyt, että hänen toinen ja kolmas lapsensa ovat hyvin valmistautuneita ja hyvin rahoitettuja itsenäiseen elämään", on paljastanut The Palace Papers -kirjan kirjoittaja Tina Brown. Kirjoittaessaan Substack-teoksensa "Fresh Hell" uusimmassa osassa Brown lisäsi, että tuleva kuningas haluaa varmistaa, että 10-vuotias Charlotte ja seitsemänvuotias Louis "eivät joudu saman estyneen vapauden kierteen uhreiksi" historiallisen perillisen ja varasisarusten välisen kilpailun vuoksi.

Äänestä

PEOPLE-lehti vahvistaa, etteivät Meghan Markle ja prinssi Harry ole rekisteröineet lastensa, prinssi Archien ja prinsessa Lilibetin , nimiä tavaramerkeiksi, vaikka raporttien mukaan toisin väitetään

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

hartsa itsee taas ausseissa, kuinka ei halua olla kuninkaallinen. silti molemmat patsasteleva tilleleillä, ovat sussexeja joka mainosbrosuurisa ja lapsillekin piti saaha tittelit ihan pakolla. lapset eivät saaneet ees itse päättää niistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu