Tehneet valokuituasennuksia kontiolahden kirkonkylällä ja vieläkään eivät ole siivonneet kaivausjälkiään.
Vastaukset 8
- Anonyymi00001
Jääpi nähtä västi tilaajalle kaisanet peitti jälkesä hyvin jos näkikää.
- Anonyymi00002
Olisi parempi vaihtoehto kertoa tyytymättömyydestä / kehnosta asennusjäljestä BLC:n asiakaspalveluun kuin vinkua täällä suoli24-palstalla.
Epäilen vahvasti, ettei BLC enempää kuin muutkaan operaattorit kerää palautetta suoli24:stä. - Anonyymi00003
Pannu aluset tallessa niilä ei jälkiä peitellä.
- Anonyymi00010
Joutilainen yritti lahjoo. Ukolla ei o suosioo. Anus tappiko lie seurraava lahjus. Turhanpäiväinen
- Anonyymi00004
markkina rako
- Anonyymi00005
Eikös se ole Kontiolahdella tapana vähän kaikilla jättää kaivannot siistimättä.
Kontiolahden vesilaitos on tästä hyvä esimerkki. KAivetaan syviä monttuja ja niitä ei sitten täytössä tiivistetä ollenkaan. KAivanto painuu kymmeniä senttejä ja pahimmillaan sitten viemäriin valuu hulevettä jopa tuhansia kuutioita, mutta vesilaitoksella ei ketään kiinnosta moinen homma. Ainahan voi nostaa vesimaksuja. - Anonyymi00006
Riittääkö tornissa ves se on luojassa.
- Anonyymi00007
Konepalvelu Kuivas on suorittanut Keskuskadulla suuntaporauksia/alituksia kaapeleille, ja työn jälki on kaikkea muuta kuin ammattimaista.
Porausten seurauksena tiehen on muodostunut selkeitä routanousuja, jotka vaurioittavat katua ja aiheuttavat vaaraa liikenteelle. Ammattitaitoisen yrityksen pitäisi pystyä ottamaan routa-olosuhteet huomioon ja tekemään työt niin, ettei katu vaurioidu heti ensimmäisten pakkasten tai kevään tullen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681036
- 60832
- 86800
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72737- 46663
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko77606- 62599
- 28575
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35575Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46569