WHL 1999-2000 top 10 tappelijat

Anonyymi-ap

1.Mitch Fritz(kelowna rocketsin raskastekoinen laituri ei keiku pistepörssin kärjessä mutta on arvokas tappelutilanteissa että aina suojelee omiaan ja ol koko kauven ajan ykkönen tappeluissa kun hänen vaikea yhdistelmä iso koko, iskuvoima ja tekniikka on monelle liikaa)

2.Graham belak(noin kaksimetrinen kolossi tappeluissa ainakin viihdyttää aina yleisöä villeillä toe to toe iskujenvaihdoillaan ja tulokset myös usein hänelle positiivisia)

3.jim Vandermeer(red deer rebelsin kovasti työtä tekevä pelaaja on tappeluissa viisas eli ei aina puske väkisin läpi vaan odottaa hyvää iskukulmaa ja pelaajana arvokas omilleen)

4.Eric Godard(ei kummoinen pelaaja mutta arvokas poliisin työssään)

5.Stephean Peat(kuumaverinen laitahyökkääjä taas kerran osoitti iskunopeutta monissa toe to toe tappeluissa)

6.Colton orr(rankka tapa tapella)

7.matt sommerfeldt(toe to toe tappelija)

8craig Bunel(ei keiku pistetilaston kärjessä mut hoitaa tehtävänsä eikä vahingoita liikaa tämä omaa joukkuettaan red deel rebelsiä tämä pellaaja)

9.-.brad Voth(medicine hat tigersin pelaaja ei keiku pörssin kärjessä eli pisteitä turha edes odottaa tältä varsin kankealta pelaajalta mutta ainakin tappelut hoitaa )

10.darcy hordichuk(saskatoon bladesin kamikaze pelityylillä pelaava hordi ei aina voita tappeluitaan koska se on joko tai kun hän tappelee mutta hienoa nähhä kuinka hän uhrautuu joukkueen eteen eli blokkaa vetoja ja taistelee viimeiseen hikipisaraan asti ja pelaa kuin viimeistä päivää eläisi)

1

65

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      ohoh hups unohduksia listalta .. derek boogaard mahtuu top10 :iin vaikkei aina kaikissa matseissa näyttänyt kovin vakuuttavalta huolimatta on muita päätä pitempi usein. Esim sommerfeld takoi hänet ojennukseen, sai hänet pois tasapainosta ja boogaardilla oli huono asema keskivaiheilla ja lopussa joka antoi selvän voiton Sommerfeldille.

      MYös listalta unohdin steve macintyren joka itseasiassa pääsee ihan kärkikolmikkoon kun oli kauden aikana vakuuttava ilman hanskoja eli pääsee sijaluvulle 2.

      sommerfeldin nostan sijaluvulle orrin, godardin ja Peatin edelle. Boogaard ottaa kymppipaikan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      162
      2569
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2377
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1072
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      901
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      839
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      717
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      717
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      208
      701
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      658
    Aihe