Pikku-ukko Yle demari uutisissa sanoo

Että USA vika iranissa.
Ei kanttaisi silti nyt noin sanoa " Suomen " kun se Valtion uutisiksi leimataan. Vaikka narsisti siellä tuohuaakin. USA on kuitenkin meidän todellinen turva Venäjää vastaan. Jälkikommunistinen Putin yksin päättää. Näkisin näin keskustalaisena.
2115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jälkikommunistinen Putin. Se juui näin. Yritti suurempia. Iranin, Pestiinaisten kanssa.
Hma, Hibollah, Huthit oli aseistettu voimakkaasti ryssän ja iranin asein..

Äänestä
  • Hamas, Hizbollah, Huthit oli aseistettu voimakkaasti ryssän ja iranin asein..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Että USA vika iranissa.
Ei kanttaisi silti nyt noin sanoa " Suomen " kun se Valtion uutisiksi leimataan. Vaikka narsisti siellä tuohuaakin. USA on kuitenkin meidän todellinen turva Venäjää vastaan. Jälkikommunistinen Putin yksin päättää. Näkisin näin keskustalaisena.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu