Uudet asukkaat ovat jo kymmenien vuosien ajan korjauttaa takuun jälkeen monia asioita uudiskohteissa, siis lähes jokaisessa uudiskohteessa. Rakennusfirmat ovat itse syypäitä luottamuksen menetykseen kun riisuneet kaiken mahdollisen ja monen alihankkijan tekemät työn laatua vaikea valvoa. Myös ulkomaisen työvoiman aiheuttamat saamattomat-, huolimattomat osaamisen voivat johtaa laajoihinki purkutöihin jälkikäteen kun huomataan ettei putket vedä. Jopa kuullut ettei rakennusfirman tarvitse tehdä salaojitusta jolloin aika pian asukkaiden on kustannettava salaojituksen teko itse?
Eräs henkilö hyvin totesi eräässä ohjelmassa:"eivät ne ulkomaalaiset osaavat tekijät lähde omasta maasta ulkomaille töihin vaan he jotka eivät osaa niin hyvin että heitä kotimaassaan palkattaisiin rakennusalan työhön joutuvat hakeutuun ulkomaille."
Uudiskohteet
Anonyymi-ap
2
85
Vastaukset 2
- Anonyymi00001
80luvulla asuin vuoden Ruotsissa ja ihmettelin kun siellä kaupunkien uudet vuokra-asunnot olivat laadukasta työtä vastasivat Suomen kalliin rahan osake taloja .Totesin jo silloin Suomen laadukkaan rakentamisen olevan suurta harhaa .
- Anonyymi00002
Rakentamisen taso on kyllä aivan uskommattoman surkea.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html6071551Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän44847Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl476721Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll12671- 43616
- 40590
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin29548Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37510- 29498
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE158477