Mitä v'tun sekoilua tämä on, miksi Omakantaan omiin tietoihin pääsy edellyttää jonnekin v'tun suomi.fi sivustolle liitttymistä?
Eikö mobiilivarmenne riitä?
Eikö mobiilivarmenne riitä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kun ihmisillä ei ole pian muuta tekemistä kuin älylaitteiden vätvömistä ja tekoälyllä leikkimistä niin ihmistä tulee elukoita.
No, avataan läppäri ja katsotaan!
Päivää, onhan Pekka puhelimessa.
On.
No hyvä, Sinisatu täällä sähköyhtiöstä, sinua Pekka juuri tavoittelemme.
En tarvitse liittymää, minulla on jo kahden vuoden mittainen riimu kaulassa.
Heh, mutta Pekka, emme tarjoa sinulle vaan aurinkosähköä omalta katoltasi.
Hääh.
Kuulostaako hyvältä
?
Käykö sinulle Pekka torstai niin tulisin käymään, käynti ei maksa sinulle mitään, teemme kartoituksia alueellasi torstaina.
?
Joo, ja jo on Huijarit olleet aktiivisesti suomi.fi:n kimpussa. Hallitus taitaa olla Huijarien asiolla!!!!
Sama oli minulla, yritin mennä Traficomin sivulle että laitan auton pariksi päiväksi pois liikenteestä niin.oli pakko liittyä Suomi.fi palveluun.
Ihme pakottamista. Entäs jos ihminen käy hoitamassa näitä asioita kirjaston koneella niin pitää liittyä Suomi.fi ja sinne sitten saapuu viranomaisilta yms virastoissa laskut, henkilö ei voi tarkistaa jatkuvasti onko tullut laskuja suomi.fi sivulle joten voi laskumaksu myöhästyä ja tulee sanktioita!!