Letontien painorajoitus

Anonyymi-ap

Letontien painorajoitus on 6t. Vihaspauhaan piti saada isompi uusi silta isommalla painorajoituksella, joka on 34t. Miten sinne pääsee niin painavalla kuormalla? Aivan turhaan tehtiin kallis silta.

15

512

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Järjetöntä!!!

    • Anonyymi00002

      Pimeällä, nopeasti voi ajaa suuremmallakin kuormalla.

    • Anonyymi00003

      Marinan kautta.

    • Anonyymi00004

      Onko kaupungilla jotain suunnitelmia Vihaspauhaan?

      • Anonyymi00006

        Olisi syytä olla. Vihaspauhan hieno hiekkaranta on lähes 2 km pitkä. Se on todella hyvä ja pysyy sopivien merivirtausten takia myös hyvänä. Aivan toisin on Leirintäalueen virallisen uimarannan tilanne. Se on jo liejuuntunut ja kasvaa kohta kaislaa yms ja pahenee vuosi vuodelta. Marinan pitkä aallonmurtaja tuhoaa sen varmasti uimarantana.

        Miksi Vihaspauhan keskellä ei ole polkua, jota pitkin sinne rannan keskelle pääsisi helposti uimaan? Onko tuo alue kokonaan mökkiläisten tontteja ja 'vapaata' polun paikkaa ei ole?


    • Anonyymi00007

      Sinne taitaa tulla se niin suuresti odotettu hotelli mitä Marinaan ei saada rakennettua. Kyllä kaupungin foliohatut keksii jitain ”kivaa” Lettolaisten päänmenoksi: leveämpi tie ja sirkushuveja. Koskas kuningas jää kaupungilta eläkkeelle? Pitäähän sille mökkirantaa ja baanaa löytyä.

      • Anonyymi00008

        Ei tuo kuules olis ollenkas huono idea. Tuon parempaa hotellin/hotellien paikkaa ei löydy Kalajoelta. Ongelma vain on toistaiseksi se että se on luonnonsuojelualuetta ja siihen ei taideta rakentaa kuin vasta sitten kun on päätetty että se ole olekaan luonnonsuojelualuetta. Siihen varmasti lötyy konstit, että tuo päätös purkautuu nopeesti. Kaupunki kaavoittaa siihen 2 15-20 kerroksista hotellia. Toinen tontti annetaan Vihreelle puolueelle ilmaseks että saavat tehdä siihen oikeen hienon vihreitten luonnosusojeluhotellin ja saavat pitää kaikki tulot. Toisen sitte kaupunki rakentaa itselle johtoportaan lomapaikaksi ja virkistyskukseksi. Hetkesä on vihreet säätäneet, että se ei olekaan luonnosuojelun tarpeesa.


      • Anonyymi00009

        Joko eläke häämöttää?
        Pusgagarinille voidaan pitää juhlavuosi lähdön kunniaksi!!!


      • Anonyymi00013

        Tuulimyllyjä. Merivoimaa. Sorry!


    • Anonyymi00010

      Kuka niistä liikennemerkeistä välittäis. Siellä on 50 km nopeusrajoituskin, mutta sitä eivät kylläkään kaikki noudata. Kesällä siinä saattaa olla illalla jokin kilpa-ajokin mustilla autoilla pakoputket paukkuen.

      • Anonyymi00014

        Se on BMW musta joka kaahaa täysin vastuuttomasti


      • Anonyymi00015
        Anonyymi00014 kirjoitti:

        Se on BMW musta joka kaahaa täysin vastuuttomasti

        Pidän sitä silmällä.


    • Anonyymi00011

      Kaikki jakokunnan osakkaat joutuvat maksamaan sillasta, vaikkeivat voi sitä käyttää. Epäreilua! Vielä tiehoitomaksuna kaikille mökkiläisille vihaspauhalaisten teiden päällystäminen sepelillä. Ei korjata muidenkaan mökkiläisten teitä eikä polkuja!

      • Anonyymi00012

        Älä kitise.


      • Anonyymi00016

        Eikä tarvikaan korjata muita. Turhaa kitinää sinulta.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      110
      1755
    2. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      94
      1289
    3. 72
      1284
    4. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      1067
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      48
      994
    6. 95
      939
    7. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      83
      845
    8. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      50
      812
    9. 51
      788
    10. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      55
      773
    Aihe