On myös ollut syytettynä maanpetoksesta, mutta siihen aikaan meidän sisäpolitiikkaa johdettiin Kremlistä ja pelastivat Väyrysen. HO HOO, HO HOO!
Vastaukset 15
- Anonyymi00001
VKKlaiset ihannoi ainoastaan venäjäkiimaisia poliitikkoja. VKK puheenjohtaja pakeni isänmaahansa, tosin unohti myös maksaa velkansa. Väyrysen kannatus Suomessa alle promillen.
- Anonyymi00002
Glopalistien "perseenkauppiailla" on nyt hätä kun Trump on laittanut alulle sellaisen kehityksen, että kaikki niiden hankkeet lopetetaan ja rikokset paljastetaan!
- Anonyymi00004
Anonyymi00002 kirjoitti:
Glopalistien "perseenkauppiailla" on nyt hätä kun Trump on laittanut alulle sellaisen kehityksen, että kaikki niiden hankkeet lopetetaan ja rikokset paljastetaan!
Heh-heh, turve"insinöörin" turahduskin tuli heti aamusta. Tarkista puimurisi perävalot, jos olet menossa towereiden kanssa kaalia puimaan tänään.
- Anonyymi00003
Väyrysen suku oli kovia punikkeja ja siitä varmaan tulee Väyrysen venäjäkiima. Väyrynen on kertonut useasti, että nuorena arpoi pitkään kommunistien ja maalaisliiton välillä, mutta arveli maalaisliitossa olevan yksinkertaisempaa väkeä ja pääsevänsä siellä helposti huipulle ja johtamaan maalaisliittoa neuvostomyönteiseksi.
- Anonyymi00005
Ketä enää kiinnostaa Väykkä?
Vaari on jo niin ulkona kaikesta ettei kelpaa kuin koomikoksi, eikä taida enää tanhuaminen onnistua.- Anonyymi00006
Väyrysen selvittämättömät rikokset on olennainen osa Suomen poliittista historiaa. Väyrynen oli syvemmällä Kremlissä kuin kukaan muu suomalainen poliitikko, ehkä Jaakko Laakso oli samaa tasoa Väyrysen kanssa.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Väyrysen selvittämättömät rikokset on olennainen osa Suomen poliittista historiaa. Väyrynen oli syvemmällä Kremlissä kuin kukaan muu suomalainen poliitikko, ehkä Jaakko Laakso oli samaa tasoa Väyrysen kanssa.
Sinun kannattaa keskittyä omaisuutesi realisointiin ja hankkia menoliput (one way tikket) Brasiliaan.
- Anonyymi00009
Anonyymi00007 kirjoitti:
Sinun kannattaa keskittyä omaisuutesi realisointiin ja hankkia menoliput (one way tikket) Brasiliaan.
Hellanlettas peräkammarin itku-iikkaa! Hanki sinä menolippu keinosiemennykseen, taidat olla sen sortin "miehiä"...
- Anonyymi00010
Anonyymi00009 kirjoitti:
Hellanlettas peräkammarin itku-iikkaa! Hanki sinä menolippu keinosiemennykseen, taidat olla sen sortin "miehiä"...
Osui ja upposi mielitolloon :))))
- Anonyymi00008
Väyrynen oli ryssän täsmäohjus joka ei osunut mihinkään.
- Anonyymi00011
Nykysuomen johtajat nuolevat Ursulan ja Sannan p........ä niin, että jopa hyvän maun raja ylittyy.
- Anonyymi00012
Ja sitten ryssän per/ceen lipomisen mestari Väyrynen:
Hän myös kyseenalaisti Ukrainan hallinnon oikeuden päättää maan asioista, ja halusi Ukrainan pysyvän EU:n ja Naton ulkopuolella.[114] Tätä pidettiin Venäjän liehittelynä. Keskusta irtisanoutui Väyrysen kommenteista.
- Anonyymi00013
Onneksi suomalaisilla oli koulutusta ja järkeä, ettei Väyrystä koskaan valittu presidentiksi. Olisi taas Kekkosen lisäksi ollut Kremlin oma mies Suomen johdossa.
- Anonyymi00014
Moni Väyrysen "projekti" on päättynyt raastupaan.. Varsinkin uudet puolueet.
- Anonyymi00015
Väyrynen, tuo Kremlin ajatusten volga.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53907
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan64647- 55640
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43572Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik33553En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32518Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk5513- 75457
- 37436
- 33435