Toiset ne saa ja uskaltaa vaikka vihollinen vaanii nurkan takanna.
Sanna Marin on uskaltanut ostaa noin 170 neliötä kerrostaloasunnon Helsingistä ?!
Asunnossa on viisi huonetta, keittokomero ja kylpyhuone, ...
Samasta yhtiöstä on myynnissä muitakin asuntoja, joiden hinnat vaihtelevat.
Esimerkiksi runsaan 120 neliömetrin asunnon pyyntihinta ylittää miljoona euroa.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/ea531838-ed56-430e-9c76-18f97f5ee5bd
Sosiallismista miljoonia !
25
205
Vastaukset
Hyvä aika ostaa asunto, onnea Marin.
- Anonyymi00002
Sanna Marin sanoo, ettei Eurooppa voi "sulkea pois" sotaa Venäjän kanssa, ... koska kai silloin rahahanat sulkeutuisivat häneltäkin.
https://youtu.be/rfsW9dG6d-Q Anonyymi00002 kirjoitti:
Sanna Marin sanoo, ettei Eurooppa voi "sulkea pois" sotaa Venäjän kanssa, ... koska kai silloin rahahanat sulkeutuisivat häneltäkin.
https://youtu.be/rfsW9dG6d-QTämän voi myös lukea
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/ba8bd5b4-48a9-4950-a715-024bad507070- Anonyymi00006
Anonyymi00002 kirjoitti:
Sanna Marin sanoo, ettei Eurooppa voi "sulkea pois" sotaa Venäjän kanssa, ... koska kai silloin rahahanat sulkeutuisivat häneltäkin.
https://youtu.be/rfsW9dG6d-QMarinia ajatellenko Putin sotaansa käy ?????????????????????????
- Anonyymi00001
Hyvä, kun ihmiset elää omaa elämäänsä.
- Anonyymi00003
Onnea uudelle asunnolle Sanna👍
Marin ei lähde haastamaan puoluekokouksessa Lindtmania, Antti ajaa enemmän oikeistolaista politiikkaa, Marin enemmän vasenta laitaa. SDP sisällä jotain erimielisyyttä puolueen linjasta senkin takia Marin ei lähde haastamaan Anttia.
Marin erehtyi luulemaan kautensa loppu puolella kun talous ja työllisyys lähti hyvään kasvuun että nythän Suomi lähti nousuun. Marin lähti korjaamaan Sipilän köyhille aiheuttamia leikkauksia, vaikutti velkaantumiseen mutta olisimme velkaantuneet joka tapauksessa. Sen minkä Marin korjasi Orpo on kuitannut ankarasti.
Ketale Orpo voitti vaalit laittamalla Marinin syyksi Suomen velkaantumisen, vähän veri kuohahtaa kun katselee mitä Orpon hallitus saanut aikaan.- Anonyymi00015
"Marin enemmän vasenta laitaa."
No kyllä, Marin on selvästi tuonut esille hänen kantansa kansallissosialismiin ainakin, vuonna 2023, natsiyhteyksistä Ukrainassa..
Ihme kun jaksaa palvoo tuota sotaa josta jaksaa kiihottaa suomalaisia, miksi ei itse lähde vapaaehtoiseksi sinne sotiin Venäjää vastaan, kun on niin huolissaan siitä, että se jonain päivänä voisi loppua ?
- Anonyymi00004
Fiksu ja koulutettu nainen , joka on omilla ansioillaan noussut yhdeksi arvostuimmista naisista maailmassa.
Totta kai se kismittää kun nuori nainen tekee noin ; moni setämies ja vanha kääkkä on todella käärmeissään kun vasemmistolaiset arvot omaava pärjää kun senhän pitäisi olla niin, että vain äärioikeistolaiset saavat pärjätä.- Anonyymi00008
Tuo on totta ja paljastaa kuinka kateus on oikeasti vain oikeiston oire, vasemmiston huoli on oikeudenmukaisuus jota populistit kääntävät kateudeksi.
Liikaa. - Anonyymi00010
Heh. Umpisivistymätön moukka se on! Pääministerinä ei selvää päivää nähnyt, levitteli medioissa alapäätään kameroille, teki kavereineen s:tananpalvojien käsimerkkejä ja vei huumejenginsä juhlimaan pääministerin virka-asunnolle! Onko inventaario tehty, paljonko arvokasta tavaraa tuo jauhojengi sieltä varasti?
- Anonyymi00012
Persuja ottaa raskaasti päähän varsinkin, kun persuja äänestävä on äärioikeistolainen
ja joutuu ruikuttamaan palstoilla kateellisena, kun itse ei pysty samaan kuin sosiaalidemokraatti.
- Anonyymi00005
Persu on erikoisen käärmeissään ja kade kaikesta Sanna Marinille.
- Anonyymi00007
Persut sekoavat joka kerta kun Sannan kuva ilmestyy iltapäivälehtiin ja siitä alkaa asioden vääntäminen.
Sairaushan tuollainen käyttäytyminen on jo.- Anonyymi00011
Ihan niinkuin sinä sekoilet Purrasta palstalla....heh.
- Anonyymi00009
Mistähän Sanna Marinilla on moiset rahat?
Ja mitä hän tekee 170 neliön lukaalilla?
Yrittääkö mauttomasti leikkiä "porvaria" jota ei ole?
Normaalit porvariskodit ovat yleensä tilannetajun mukaisesti vaatimattomia, edustavat hyvää makua.
Marinissa ei tule koskaan mitään makua olemaan.
Ja demarit rakastavat kansan varat itselleen ja kavereilleen ryöstänyttä, maailmalla vain huumediilerien ja mustien laulajien käyttämillä 15 metrin caddyillä ajellutta "prinsessaansa", joka ei älynnyt edes hävetä. Oliko Marinillakin timantteja korkokengissään, joita käytti vain kerran, kuten tuolla jengillä on tapana "leikkiä rikasta"?
Samalainen taloushuijari oli / on vihreiden Ohisalo.- Anonyymi00016
"Mistähän Sanna Marinilla on moiset rahat?"
Lue jotain muutakin kuin suoli24:ää ja Seiskaa niin tiedät,
vaikkei asia sinulle edes kuulu. - Anonyymi00017
Onpa kateutesi myrkynvihreää ! Unohda Sanna Marin, hän on tajuntasi ja ymmärryksesi ulkopuolella, ihaile sinä vaan juntti-Purraasi, se mahtuu tajuntaasi - ehkä.
- Anonyymi00018
Orpon "tyttöhallitus" on sarja nalkuttavia rasistisia hapannaamoja.
- Anonyymi00019
Sanna Marin siirtyi todella hyväpalkkaisiin kansainvälisiin tehtäviin.
Hänen ei tarvitse kuunnella enää persujen älytöntä mölinää.
Onnea elämällesi Sanna ❤️
- Anonyymi00014
Onnea Sannalle uuteen kotiin, toivottavasti viihtyy ja media ja kateelliset kansalaiset ymmärtävät jättää hänet rauhaan.
- Anonyymi00020
Tuore kysely hallituksen onnistumisesta.
3-neljästä kertoo hallitus on epäonnistunut hoitaa suomen taloutta, työllisyyttä ja sotea
https://yle.fi/a/74-20222596 - Anonyymi00021
Hienoa nähdä tsemppiviestejä Marinille ja hienoa, että meitä on paljon jotka ymmärrämme Marinin fiksuuden.
En osaa kuvitellakaan, että kukaan kirjoittaisi Orposta yhtä ihailevasti tai lämpimästi. - Anonyymi00022
Jesse Rauhamo
@jesserauhamo
Kysyin Antti Lindtmanilta, millä SDP nostaa Suomen nousuun. Tässä vastaus:
-verot alas alle 90k tienaavilta
-kotitalousvähennys takaisin
-korjausrakentamiseen tukia
-ensiasunnon ostajille kannustimia
-suojaosat takaisin tukiin
-yrityksille rahoitusta
-piensijoittajille helpotuksia
-uusi aikuiskoulutustuki
-lisää koulutusta
-lisää julkisia toimia
-lisää “luottamusta”
Kuulostaa hyvältä, kunnes miettii sekunnin pidemmälle.
Mutta koko vastauksesta puuttui se olennaisin kohta:
kuka maksaa?
Ei yhtään tarkkaa leikkauskohdetta.
Ei yhtään menokuria.
Ei yhtään konkretiaa siitä, mistä rahat otetaan.
Tämä ei ole konkreettinen kasvustrategia.
Tämä on lista lupauksia ilman hintalappua.
SDP:n talouspolitiikka tiivistettynä:
kaikille jotain, maksaja myöhemmin.
Spoiler: maksaja olet sinä tai tulevaisuus velkana. - Anonyymi00023
Sanna Marinin hallitus oli ihmisläheinen välittävä, jota ei voi enää odottaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812926Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka572326Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151733
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1121681Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661317
- 681253
- 581232
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl771181