Plaa plaa plaa

Tyhjäntoimittajat jälleen keksineet itselleen mukavaa puuhastelua.

https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000011965385.html

Mihinkään varsinaisiin asioihinhan ei kosketa pitkällä tiikullakaan.

https://www.uef.fi/fi/artikkeli/valiaikaisiksi-tarkoitetut-leipajonot-katukuvassa-yli-30-vuotta-voisiko-tulevaisuudessa-olla-toisin
5135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Miksi perheitä kiinnostaisi sinun köyhyytesi?

Äänestä
  • Suomalainen, kusipää jo syntyessään.

    Äänestä

Mjoo, yksilönvapaus, yksilöiden omiin yksityiskohtiin fokusoituminen estää näkemästä metsää puilta ja on johtanut mielenkiintoisen riippuvuuteen, oman onanointi pakkomielteeseen, sillä ilman itsekkyydestä aiheutuvaa subjektiivisuutta useimmat ihmiset ymmärtäisivät olevansa vaarallisia itselleen ja ympäristölleen.

Äänestä

Tuo on niin totta kun Aina on ja tulee olemaan perheitä joita nämä asiat eivät kiinnosta kosketa tai liikaa molempia joten miksi heidän puolestaan pitää vetää herne nenään, ei meillä kaikilla ole varaakaan kaikkeen eikä kukaan ole pahoillaan.
Siksi ehdotan mieluummin köyhän päivää kuin itsenäisyyspäivänä jaettuja mitalleja ja prenikoita varsinkin tyypeille jotka ovat rikastuneet sillä että se on muilta pois ja niitä riittää, kun harvemmin kukaan duunari oikeasti toiselle vilpittömästi töitään tehnyt palkitaan isoilla palkinnoilla vaan ne joilla jo on kaikki.

1Äänestä

No vau, lisää sanaleikkejä. Rahaa tähänkin menee varmaa mijoona.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tyhjäntoimittajat jälleen keksineet itselleen mukavaa puuhastelua.

https://www.aamulehti.fi/tampere/art-2000011965385.html

Mihinkään varsinaisiin asioihinhan ei kosketa pitkällä tiikullakaan.

https://www.uef.fi/fi/artikkeli/valiaikaisiksi-tarkoitetut-leipajonot-katukuvassa-yli-30-vuotta-voisiko-tulevaisuudessa-olla-toisin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu