se mitään vaikuta mihinkään:) mä oon äitinä hommelini hoidellu suuntaan -ja toiseen, nyt on lapseni pienten lasten vanhempia, ja heillä on niin kiireellinen oma perhe-elämänsä jakso, että hengästyttää sivusta.
Tyydyn yksinäisyyteen äitienpäivänä :) ei se haittaa! 💓💞💓
Tyydyn yksinäisyyteen äitienpäivänä :) ei se haittaa! 💓💞💓
Vastaukset 17
Vanhimmat
Minun lapset ei ole vuosikausiin muistanut minua. Tyttären pitää päästä aina hienoon ravintolaan ja poika on aina anoppilassa. On aika moista. Mutta rahaa osaavat kerjätä
Toi on kurjaa, inhottavaa.
Saanko kysyä, tai kysyn, kuka tollasta tekee??
Eikö harmita miksi ylipäätänsä teit lapsia. Kyllä harmittaa sinun puolesta sinulla on itsekkäitä lapsia jotka vaan odottaa perintöä.
Lapset muuttuu maailmalla eivät enää välitä omasta äidistä. Hyvin vointi on niin tärkeetä ettei äidille edes kahvia keitetä.
Miksi harmittaisi?
Nii, haluukko viettää yksin äitienpäivän?? Jos se sun toive, ni tosi jees mut muuten oon surullinen....
Se on surullista, pahoillani
Ehkä lapsillani on muuta kivempaa toimintaa tiedossa. 🍀
He itsekin ovat Äitejä.
Se on ymmärrettävää!
Minulle tulee kutsu lapseni perheen luo kakkukahville aina äitienpäivänä. Tullut jo siitä asti kun ensimmäinen lapsenlapsi syntyi.
Onneks olkoon sinulle äitiydestä ja isovanhemmuudestasi 💖
Aivan väärin sanottu kun on kiire ei kerkiä omaa äitiä tavata Itsekkäitä lapsia ajattelevat vaan omaa hyvinvointia. Miksi tehdään lapsia kun eivät välitä. Äiti tekee ison työn turhaan. Sitten vaan anoppia juhlitaan
Noh. toivotaan että joskus muistaisivat =) ainakin pitävät kovasti huolta kuitenkin, omalla tavallaan. Varmasti Olen -päivittäin-mielessään, mutt 3kymppisill on kiireitä :)) Eikö vain :D 💕💕💕
Olet katkera ja siinä on syy!
Minulle tulee tuosta "olen hommelini hoidellut jne......." se vaikutelma että et ole halunnutkaan osallistua sen jälkeen kun ovat omilleen muuttaneet. Itsellä tilanne se että sanoin jo siinä vaiheessa kun lapseni omilleen muutti että jos muuttaa jossain vaiheessa toiselle paikkakunnalle kun on hänellä omia lapsia niin tulen perässä. Ei ole muualle muuttanut, mutta minä muutin lähemmäksi kun toista lasta odotti ja olen aina tarvittaessa ollut valmis auttamaan ja hoitamaan lapsia niin että saavat välillä lapsivapaata viikonloppua ym yhteistä aikaa. Useamman kerran vuodessa. Heillä myös koira jota olen tarvittaessa myös ulkoiluttanut. Muuten en ole heidän elämäänsä puuttunut ja neuvojakin olen antanut vain kysyttäessä.
t. Anonyymi00005
2026-05-09 10:18:11
Minulla ei ole lapsia ja ikinä en voi tulla äidiksi!