... että kaupungin päättäjät saavat tehtyä päätöksen toimenpiteineen, että linja-autoasema tehdään juna-aseman yhteyteen, samaan pihapiiriin??
Ai niin... Eihän kaupungin päättäjät tarvitse linja-autoasemaa, kun on omat autot? Sama mistä rupulimummot ja ukot nousevat linja-autoihin?
Mutta saataisiin tähän kaupunkiin jonkunlaista kaupunki-imitsiä, kun sekä junien että linja-autojen tulot ja lähdöt tapahtuisivat samasta pihapiiristä.
Tukipisteen kahvilassa on lämmin odotustila syksyä ja talvea ajatellen. Ja voi juoda kupposen kahvia pullineen, kun odottelee...
Miten kaunan vielä menee...
10
176
Vastaukset 10
- Anonyymi00001
Siis... miten kauan menee...?
- Anonyymi00002
Mitä valitat? Onhan esimerkiksi kiteeläisilläkin kartan mukaan omalle rautatieasemalleen matkaa 7,5km.
- Anonyymi00007
Camoon... Lieksassa sentään rautatieasema on Lieksan keskustassa niin kuin useissa kaupungeissa. Miksi linja-autojen tulo- ja lähtöpaikka ei voisi olla samassa pihapiirissä? Ei kai tuo vaadi kovin suurta tahtotilaa ja taloudellista ponnistusta?
- Anonyymi00003
Mutta kun kokoomus ja persut vastustavat järkevää ratkaisua.
- Anonyymi00004
Menin linja-autolla aikoinaan juna-asemalle uittamaan paljaalla.
- Anonyymi00005
Aloittaja puhuu asiaa ei terkkarin aula ole mikään matkustajien odotustila hyvä jos potilaat mahtuu sinne päällekkäin ja lomittain istumaan juna asemalla olisi jo valmiiksi kahvila missä matkalaiset odottaa
- Anonyymi00006
Tai siis terkkarin eteinen aulaksi ei sitä kai voi kutsua
- Anonyymi00008
Matkalaukun kanssa sateella ja pakkasella terkkarin eteiseen odottamaan linja-autoa. 🤣
Niin Lieksaa, niin Lieksaa. - Anonyymi00010
Anonyymi00008 kirjoitti:
Matkalaukun kanssa sateella ja pakkasella terkkarin eteiseen odottamaan linja-autoa. 🤣
Niin Lieksaa, niin Lieksaa.kokoa itsesi
- Anonyymi00009
Nurmeksessa se tilanne vasta ikävä onkin, juna kyllä tulee MUTTA SIIHEN EI OLE MAHDOLLISTA OSTAA LIPPUJA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791406
- 851283
- 1041028
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83626Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7596Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30556Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44532Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520