Västäräkistä vähän

Äsken tuli västäräkki vastaan ja sanoi: -Tsrpl-tsrpl-plirizii. Mitähän se tarkoitti?
7128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Mitäs siinä töllätät, se sanoi.

Äänestä
  • aha

    Äänestä

Toivottavasti pääskyset ei vielä tule, on vielä karut olot.

Äänestä

Se sanoi saman, mitä kaikki muutkin linnut. Rammsteinin laulun sanojen mukaan: DAS IST MEIN LAND!

Äänestä

Äsken tulivat vastaan persu ja vihervassari, jotka väittivät olevansa töihin matkalla😂😂😂

Äänestä

Haistakaa💩Huonot vaput!

Äänestä
  • Mato näki tippaleivän. Luuli sitä ryhmäseksi bileiksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Äsken tuli västäräkki vastaan ja sanoi: -Tsrpl-tsrpl-plirizii. Mitähän se tarkoitti?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu