Nortin takaa paljastui mies, joka pelasti ihmisiä tsunamin kynsistä.
En osaa kuvitella Vanhasen nyhveröä vastaavaan tositoimintaan.
Vanhanen ei osannut tehdä kotimaassaankaan kuin odotella ja toivoa, että tilanne menee issekseen ohi.
Tyypillinen punasilmäinen kani, joka panee tiukan paikan tullen päänsä pensaaseen ja kieltäytyy puhumasta mitään.
En osaa kuvitella Vanhasen nyhveröä vastaavaan tositoimintaan.
Vanhanen ei osannut tehdä kotimaassaankaan kuin odotella ja toivoa, että tilanne menee issekseen ohi.
Tyypillinen punasilmäinen kani, joka panee tiukan paikan tullen päänsä pensaaseen ja kieltäytyy puhumasta mitään.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Munaton, mutta kumminkin mies.
Ja jos on niin mistä se on peräisin ? Ei kait vaan riiuureissulta ? Saulilla kun on sellanen katse ja kaikki. Varoituksen sana, noinkin voi käydä jos rietastelee liikaa:
"Vanha nainen ampui tykistöohjuksella nuoren rakastajansa lempikengurun suoraan yöjuoksusta. Tapaus järkytti Sydneyn asukkaita ja koko eteläisen Australian asukkaita lukuunottamatta aboriginaaleja. Kyseessä oletetaan olevan koston. "
Hyvin epäilyttävää.
ja kaikkea. Huono mies se on.
Edellä mainittu viesti on toimituksen muokkaama. Joten toimitus muokkaa viestejä itselleen sopiviksi ja yrittää saada keskustalaiset ja kokoomuslaiset vastakkain.
Ei se viesti siitä ainakaan huonontunut. Sitäpaitsi nyt se vastaa paremmin tarkoitusperiämme.
Nyt jäbien on pakko kysyä, että pelaatteks te toimituksessa Salen vai Tarjan pussiin?
Ei ainakaan sen, jonka toimittajia on "toimittaja" Hietanen.
Mutta jospa se onkin Erkko, joka täällä käy henkilökohtaisesti muokkaamassa juuri sinun viestejäsi mieleisekseen.
Tarja pärjää omillaan ja on joka tapauksessa pressana myös seuraavan kauden.
Mutta Salen pussiin siksi, että kepulit etoo meitä ja meidän tyttöystäviä, jotka ei tahdo maatalon emänniksi kepulandiaan vaan moderaattorin rattotytöiksi tänne Juvalle.
Lopettakaa äijät toi sensuroiminen. Lössi vaihtaa palstaa jos jatkatte. Porukka kertoo vielä eteenpäin, että provokatiivisimmat viestit on ylläpidolta. Se ei tee hyvää 24:n maineelle.
Kaikkea sitä kuulee.
Tekstissäni oli sanaelma "ryhmyinen aidsin runtelema pimsanpilaajapenis" ja toimitus vaihtoi tilalle sanan Niinistö. Törkeää.
eikä mitään halpoja kumisia kopioita motoroituine aukkoineen, kiimarenkaineen, vatkuleineen, pehmeine suloisine muotoineen, ihanasti surisevine vibroineen ja vuoden täystakuineen, postimyynnistä huomaamattomassa paketissa toimitettuna.
Aito pimppa on sellanen jossa on elävää lihaa ympärillä. Haittaahan siitä toisinaan on mutta jos pillua tekee mieli, on hyväksyttävä koko paketti. Sen kun juottaa sekasin niin ei vittuile yhtään, korkeintaan kuorsaa, mutta kyllä sen kestää. Me moderaattorit ei olla mitään runkkuja tai nukennussijoita. Muista se tai poistan viestisi.
Me ei tiedä mitään noista seksivälineistä. Sinä taidat olla oikea asiantuntija ja ahkera käyttäjä. Hah! Hah!
meillä on, ei muoviset. Minunkin osaa jopa vastata puhelimeen. Kerran kuussa se vuotaa verta. Ei taida muovipimppa siihen pystyä, ähäkutti. Ja aamuisin se avaa aivan itse silmänsä, kaikki kolme. Se kolmas silmä rutisee kun sen kantaa pytylle, perssilmä siis.
Nyt kai jo uskot että aito se on, ainakin mulla.
Mikko Moderaattori
Ryhdy jo koomikoksi!
Sauli Niinistö palasi tsunamin kynsistä tehokkaasti ja nokkelasti heti ensimmäisellä pelastuskoneella. Vanhasen nyhverö olisi seisonut tumput suorina ja päästänyt loukkaantuneet, vanhukset, naiset ja lapset edellään.
Teette Salen puolesta duunia. Niinpä niin!
me ollaan vaan töissä täällä
Pitihän se arvata.
"1976 vappupuheessa T Halonen totesi Suomelle olevan siunaus jos liittyisimme Neuvostoliittoon rauhanomaisin keinoin.
Samalla Halosen mukaan, pääsisimme irti kapitalismin ikeestä.
Lopuksi T.H. totesi kapitalismin tuhoutuvan kuitenkin lähimmän 20 v. sisällä, joten voisimme olla edelläkävijöitä Neuvostoliiton rinnalla kohti kommunistista yhteiskuntaa."
Puhe on pidetty 01.04.1976 Hakaniemen torilla. Hki
Asiasta kirjoittivat mm. Tiedonantaja ja Izvestja heti vapun jälkeen.
Mutta missä viipyy kommunismi. Pettikö Bernstein, katosiko Stalinin verenperintö ?
Tiedättekö mikä ei mahdu perseeseen eikä surise?
Neuvostoliittolainen perseessä surisija.
Hyvä ettei liitytty Neukkulaan.
juuri kun ollaan pääsemässä asiaan?
ettei tuherokarvat sojota aamulla mihin sattuu kun sonnistaudun työpaikalleni.
Laita papiljotteja pillukarvoihinsa. Tai sitten pitää olla pitkät karvat. Käy vahaamassa karvasi pois.
mutta silti
Saaphoohan täältä niitä erotiikkavinkkejä. Kerroppa enemmän siitä romaaninaisesta. Pittääpä mennä jutustelloo!
Oon nähnyt myös Veeran tuheroharjan. Siinä se oli sylkykupin vasemmalla puolella. Ensin paplarit ja lopuksi harjaus. Ja veikkaanpa, että Veeran jäljiltä alkaa se sinullakin sitten hepinkarvojen harjaus, jotta satiaisten määrä vähenee siedettävälle tasolle.
Täikammasta viis, pää jos kutisee niin on helppo raapia. Genitaalialueen koskettelu varsinkin väenpaljouden keskellä sitävastoin voisi aiheuttaa jopa suoranaisia väärinkäsityksiä. Kyllä romaani tietää.
kaivelee muniansa melkein missä tahansa. Naiset. Ottakaa vähän rennommin. Kun on rentoutta alapäässä niin aivoissakin kiertää veri. Rentoutukaa. Rapsuttakaa. Rentoutukaa. Rapsuttakaa.
"kun persettä kutisee niin voin hinta nousee"
Pohojanmaa
Sale on Kunnon kundi....ja eikämikään roskanpuhuja...
Lue ja ymmärrä
http://www.rauhanpuolustajat.fi/pystykorvakirjat/51_hyvaa_syyta/1_nato.html
Niinistöä koskevat kirjoitukset kuuluu kokoomuksen palstalle.
Jos meikäläinen kirjoittaa tänne EU:sta, niin ei aikaakaan kun kirjoitus lentää EU-palstalle.
Loukkaantumattomat Sauli ja hänen kaksi aikamiespoikaansa kiiruhtivat ensimmäisellä koneella kotimaahan. Heidän olisi kuulunut jäädä sinne auttamaan loukkaantuneita ja luovuttaa ensimmäisen koneen paikat niille, jotka niitä todella tarvitsivat.
Sitten Sauli Suomeen päästyään työntyi kaksi kertaa televisioon moittimaan Suomen hallitusta, ettei se toiminut tarpeeksi ripeästi. Kansainvälisessä mediassa Suomi sai kiitosta ripeästä toiminnasta.
Siinä meidän miehekäs Saulimme. Ei ihme, että Tarja Karpela hänet oli hylännyt jo aikoja sitten.
Jos olisit itse ollut siellä, olisit varmaan hylännyt jopa omat poikasi ja karannut muita jalkoihisi sotkien paikalta. Olen jo kauna sitten sanonut, että älä leiki niin aroilla aiheilla kuin tsunamin uhreilla. Ei kaikkien siellä olleiden tarvitse olla kuolleita tai fyysísesti vammautuneita. Myös henkiset asiat on otettava huomioon. Siellä oltiin hengenhädässä, ei huvikseen esim. tolpassa roikkumassa.
Olet todellakin täysi akka koko itäinsinööri. Haista todellakin iso paska siellä Tikkurilassa. Parempi sinunkin olisi siirtyä hiukan pohjoisempaan eli Kellokoskelle hoitoon.
Oiva tekee kaikesta politiikkaa ja kehaisee kepulaisia aina jonkun mutkan kautta.
Miesparka, ei yötä päivästä erota, eikä totta valheesta.