Kuuluuko sähkötojon kuulostaa tuollaiselta

Siis naapurustossa käväisi sellainen monikonsonanttinen sähkö-tojota, ja kun se ajaa hiljaa, niin siitä lähtee sellainen peltimäinen ääni, tuli mieleen taannoiset jarrukilpien ruosteongelmat...onko mahdollista että jarrukilpi lepää jo jarrulevyn päällä?
4131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä ainakin ensimmäisissä bbzz... xzz4... bburrzzz4ukeissa on varmasti jo tuota jarrukilpien ruostumista. Toki nään ja kuulen lähes päivittäin myös yhden Mitsu Outlander hybridin joka sähköllä kulkiessaan hurisee peltisesti. Ehkä se on joku itäautojen sisäpiirivitsi

Äänestä

Voi olla sitä ruostetta jarruissa

Äänestä
  • Toyotaasa on ruostetta, paöjon ruostetta
    Aina.

    Äänestä

Sun oktaaviassa rallattaa ketju ja venttiilit niin että linnutkin säikähtää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siis naapurustossa käväisi sellainen monikonsonanttinen sähkö-tojota, ja kun se ajaa hiljaa, niin siitä lähtee sellainen peltimäinen ääni, tuli mieleen taannoiset jarrukilpien ruosteongelmat...onko mahdollista että jarrukilpi lepää jo jarrulevyn päällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu