Velkansa nyt kun Kreikan taloudella menee paremmin.. Eikö ne Katainen ja vihervasemmisto sanoneet 2011 että me tienaamme kun annamme Kreikkaan rahaa. Ja Keskustapuolue oli hallituksessa 2007 - 2011 lainaamassa, antamassa kuitenkin miljardin Kreikkaan. Sitäkään ei ole kokonaan maksettu. Pitäisi suomalaisten poliitikkojen puolustaa Suomea ja suomalaisia.
Joko Kreikka maksaa Suomelle
25
151
Vastaukset
- Anonyymi00001
Tässä nähdään, miten pihalla persu on todellisuudesta, koska persu lukee vain persu-Pravdaa ja Meidän Venäjä-lehteä. Viittä vaille kuusi vuotta sitten.....
"Kreikka sai Suomelta miljardilainan vuosikymmen sitten – maksoi nyt ensimmäisen erän takaisin"
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/adc89a8a-7bf0-4033-9620-19eed6671e6c- Anonyymi00007
Luitko tuon linkkisi ? Et tainnut. Ei siis taida kannattaa tämän enempää asiaan . . . .
- Anonyymi00010
Anonyymi00007 kirjoitti:
Luitko tuon linkkisi ? Et tainnut. Ei siis taida kannattaa tämän enempää asiaan . . . .
Sinä et sitä ainakaan lukenut, koska et uskalla koskaan edes avata niitä.
- Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Sinä et sitä ainakaan lukenut, koska et uskalla koskaan edes avata niitä.
Ei kannata avata, juttu on vuodelta 2020.......
Tuoreempaa tietoa.....
''Kreikka on velkaa Suomelle suoraan noin miljardi euroa (alkuperäinen laina n.1005 mrd.€), ja lisäksi Suomi on osallistunut Kreikan tukiohjelmiin EU-järjestelmien kautta noin kolmella miljardilla eurolla.
Kreikka on maksanut velkojaan etuajassa ja takaisinmaksujen on määrä jatkua vuoteen 2041 asti.'' - Anonyymi00017
Anonyymi00011 kirjoitti:
Ei kannata avata, juttu on vuodelta 2020.......
Tuoreempaa tietoa.....
''Kreikka on velkaa Suomelle suoraan noin miljardi euroa (alkuperäinen laina n.1005 mrd.€), ja lisäksi Suomi on osallistunut Kreikan tukiohjelmiin EU-järjestelmien kautta noin kolmella miljardilla eurolla.
Kreikka on maksanut velkojaan etuajassa ja takaisinmaksujen on määrä jatkua vuoteen 2041 asti.''Niin, mutta tuo asia oli tiedossa jo kuusi vuotta sitten.
- Anonyymi00002
Kreikka on jo maksanut velkansa. Milloin Purra maksaa velkansa Suomen kansalle.
- Anonyymi00003
Ei ole maksanut Kreikka kokonaan takaisin velkaansa. Aloittaja on oikeassa.
- Anonyymi00006
Kreikka on maksnaut lainoja takaisin etuajassa. Purra vain ottaa velkaa. Eroa on.
- Anonyymi00004
Ja miljardilainan ehtoja hollennetty Suomen kustannuksella.
- Anonyymi00008
Jos tämä pitää paikkansa, niin miksi hallitus ei ole tehnyt yhtään mitään asian hoitamiseksi?
- Anonyymi00015
Anonyymi00008 kirjoitti:
Jos tämä pitää paikkansa, niin miksi hallitus ei ole tehnyt yhtään mitään asian hoitamiseksi?
Ei niiltä helpotusten osalta ole mitään tehtävissä. Ehdot on myös päivitetty, jossa määritellään miten homma menee - no money, no fanny. Suomen tappioksi tuokin Demari-pisnis.
- Anonyymi00009
EU ja Kreikka Italia maksaa velkansa korkojen kera se on selvää
- Anonyymi00013
Onko ? Kenelle ja miksi ?
- Anonyymi00012
Ei vihervasemmisto vaadi että Suomi saisi rahaa takaisin Kreikasta ym. Sehän on selvä..
- Anonyymi00014
Miksi Kreikan, joka hoitaa oman maansa talouden omista lähtökohdistaan erinomaisesti,
pitäisi maksaa Suomelle yhtään mitään?
Ei ole Kreikan vika, että Suomen hallitsijat eivät osaa hoitaa Suomen asioita. - Anonyymi00016
Jos vihervasemmisto pääsee edelleen valtaan se erittäin todennäköisesti jakaa Taas suomalaisten miljardit muihin maihin.
- Anonyymi00018
Rökäletappion kohtaavat persut ovat epätoivossaan aloittaneet mustamaalaamisen. Niinhän tuo persupolitiikan esikuva Adolf Hitlerkin aikoinaan totesi:
”Emme välitä vaikka ihmiset halveksivat meitä, kunhan he pelkäävät meitä.”
https://fi.wikiquote.org/wiki/Adolf_Hitler
- Anonyymi00019UUSI
Kreikka maksaa koko ajan takaisin.
- Anonyymi00020UUSI
Mut riikkapetterit pöllii nekin rahat rikkaille.
- Anonyymi00021UUSI
Tuli just tänään telkusta ohjelma Kreikasta. On se kyllä hieno maa!
Kaiken kulttuurin kehto ja aivan mahtava luonnon oloiltaan. Voisipa asua siellä!
- Anonyymi00022UUSI
Kreikan takaisinmaksuohjelma jatkuu vuoteen 2041 asti.
Kreikka on lyhentänyt lainaa suunnitellusti ja maksanut eriä takaisin.
Suomi on myös saanut osan lainoistaan takaisin.
Lyhennykset alkoivat vuonna 2020 ja viimeisten erien on määrä tulla maksetuksi 2041.- Anonyymi00024UUSI
Taksisin saadaan siis kuvitelmissa ???
- Anonyymi00023UUSI
Kylä se oli Soinikin hyväksymässä vimeiset tukipaketit?
- Anonyymi00025UUSI
VIHERVASEMMISTO ON TALOUSGURU ?
NOLLAT EI MEINAA MITÄÄN ?
HAHHAHHAAAA .
JA POOOOIS . - Anonyymi00026UUSI
Kreikka voisi lähettää nyt ilmaista oliiviöljyä Suomen köyhille.Ruoka ei oikein maistu miltään ilman öljyä.Köyhä saa myös tarvittavaa vitamiinia lusikallisesta oliiviöljyä. 🥊🥊
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082834Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672511Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061172Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831015Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1241002- 671000
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait271952Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka320921Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768