Vuotaa öljyä ku seula.. Tulee jostai kytkimen kohilta, vaihteisto-öljy ei vähene.. Vetoaksila roiskii sitä ölyy joka puolelle, pakoputkeen jne.. Onko todennäköstä että seon kampiakselin stefa? Harmittaa jos tekee turhaa työtä:/ Mistähän muualta se vois tulla?
460 vuotaa öljyä..
Pekap*
1
756
Vastaukset
- diagnoosi
omasta 440 vaihdettiin koko vasemmanpuoleinen vetoakseli, vuoto tuli kuulemma sieltä jostain. (vaihteistoöljyä). Mutta jollei sulla kerran vähene se niin tuskinpa tuo on oikea diagnoosi. Joka tapauksessa sanoivat huollossa ettei vaihteistoöljy pääse koskaan loppumaan kokonaan, kun se on vähentynyt tiettyyn minimirajaan niin se loppu pysyy sisällä... tiedä sitten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai908326Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki424728Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414391Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit452595Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.981478- 401296
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441246Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641152Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391150Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671090