1=Räikkönen, 2=Alonso 1
1=M.Schumacher, 2=Montoya 2
1=Fisichella,2=Barrichello 1
3,60
Hinta 10,00 euroa Panos 10,00 euroa
1=M.Schumacher, 2=Montoya 2
1=Fisichella,2=Barrichello 1
3,60
Hinta 10,00 euroa Panos 10,00 euroa
Vastaukset 2
Vanhimmat
FF Jaro - Kups X 3,10
3,10
Hinta 10,00 euroa Panos 10,00 euroa
11 1=M.Schumacher, 2=Montoya 2 1,55
12 1=Heidfeld, 2=Webber 1 2,15
14 1=Button, 2=Trulli 1 1,90
6,33
Tuollainen lähti täältä. Perustelut: Montoyan kohdalla perusteluja ei paljoa tarvita. McLarenin nopeus on kohdallaan ja Montoya pääsee täräyttämään nopean kierroksensa joukon viimeisenä. Ei ehkä paalulle, mutta jättää selkeästi Schumin taakseen.
Williams -kaksikko on tasainen, arvioisin molemmille 50-50 mahdollisuudet, joten tietenkin valitsin suuremman kertoimen. :)
Buttonia aliarvioidaan: BAR on saanut autonsa hyvään iskuun, erityisesti Buttonin edelliset aika-ajosuoritukset ovat olleet hyviä. Toyotan kehitys taas on hidastunut, hienosta kauden alusta huolimatta. Trulli on vaarallinen aika-ajaja, joten tämä kohde kannattanee vaihtaa pois, mikäli pelkää riskiä.
Myös Räikköstä voi pelata riviinsä. Kolmatta kertaa Mersun kone EI paukahda aika-ajoissa (tai sitä ennen) - ei varsinkaan Mersun kotikisassa. Oma arvioni on että eturivissä ovat McLarenit ja niiden takaa lähtevät Renaultit, Button, Schumi ja Trulli.
Tässä arvioni Supertriplaan:
1. Räikkönen tai Montoya
2. Räikkönen tai Montoya
3. Alonso, Button, Schumacher, Fisichella
Panosta tuohon 0,50e ja vedon hinta 4,00 euroa. Kertoimet jäävät pieniksi, joten tosipeluri ei tätä varmasti edes pelaa. ;)