On todellakin todistettu, että limsat eli limonaadit tuhoaa pikkuhiljaa hampaiden kiilteen joten kannattaa ihan oikeasti olla opettamatta sellaiseen koska hampaiden reikiytyminen on tällöin nopeampaa kun taas kiilteen ollessa hampaissa ei reikiä tule koska kiille on todella kestävää.
Sama koskee vanhempia jotka harkitsevat sellaisia juomien juontia.
Myös hammastahnat jotka hankaavat hampaan kiillettä ajan kanssa se kuluttaa kiilteen kokonaan pois siksi suosittelen orgaanisia luomu hammastahnoja koska niissä ei ole mitään ylimääräistä ainetta.
Netti on täynnä faktatietoja hammastahnojen haitoista ja faktaa siitä kuinka orgaaninen tahna on paljon parempi.
Vinkkinä myös, että kun pesette sitä purukalustoa niin älkää huuhtoko suutanne koska samalla huuhdotte lähes kaikki tahnat pois joita pitää jäädä hampaiden pinnalle eli orgaaninen vaihtoehto is the best ever.
Limonaadit eli limsat
Anonyymi-ap
0
<50
Luetuimmat keskustelut
- 100822
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.361790- 76620
- 49600
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38599- 65575
- 30566
En minä tule koskaan ottamaan sinuun yhteyttä
Että siinä ole vaan rauhassa ilman minua koko loppuelämäsi ajan.25530Omituiset kuntayhtymän vieraat festareilla
Mitähän Pekka Iivari teki kuntayhtymän vieraana festareilla? Harvemmin tällaiset tilaisuudet ovat ns. avec- tyyppisiä ei48527Jos se onkin niin
Että me molemmat kaivataan toisiamme. Odotetaan sitä näkemistä. Ollaan mustasukkaisia ja mietitään, että kenen kanssa se27522