Kaipaillaan loputtomasti vuosia ja vuosia
Miksi me vaan
Anonyymi-ap
38733
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
En oo kaivannu sua 2 vuoteen.
Näin monesti, harhat olettaa asioita, jotka mieleisiä, muttei todellisia. Toiset kokee vainona asioita, joita toisen on vaikea ymmärtää, sitä teettää puhumattomuus. Jos puhuttaisiin enemmän, vaino syytteitä olisi lähes sata prosenttia vähemmän. Toiset haluaa uskoa hyvään toisesta ja toinen pahaa, silloin puhuminen auttaisi, eikä syntyisi ylireakointeja ja asioiden kärjistymisiä. Jännitteet ja niiden lukeminen, ei aina luonnistu.
Vaimoko näin viksusti ohjeisti sanomaan vai miehen logiikan poijjaat?
Ei kait se lopu kun ei selvitetä mikä tässä hiertää. Ja jos selvitetään päädytään yhteen. Ja yritetään sitä välttää.
Pelkään kanssa että yhteydenpito tai tapaaminen voisi johtaa monenlaisiin hankaluuksiin.
Niimpä. Elämä on välillä kummallista.
Kenelle? Kerron miksi
Ei kaipailla.
Sinä kaipaat .
Vaikuta omaan ajatteluun ja toimintaan .
Ja tee seuraavalla kerralla toisella tapaa
Ja toisin kun ennen .
Unohtaminenkin on tekoja, valintoja ja työskentelyä.
Muutu niin asia muuttuu!!!!!
En mä mitään kaipaile mä kaipailen joka päivä mun ihanaa pientä lasta se on niin ihanan suloinen
Joka päivä hän on mielessä. Kuitenkin tunnetaan niin huonosti ettei tunteista voi todellisuudessa olla varma. Ois niistä silti mukava ottaa selvää.
E naiselle
Ketkä me
Ketkä me?
Oon sanaton.
Hyvä että joku kerranki
Minä kaipailen koska olitkin varattu. Se särki sydämeni, ystäväni.
Äly hoi
Kaipailen koska en pidä mahdollisena, että pystyisin johonkin muuhun. Olen liian arka, epävarma ja puhuminen liian vaikeaa. Enkä tiedä miten voisin edes kohdata sen naisen. Mieheltä.
On vain söpöä jos jännität ❤️
Minulla on jotain muutakin tiellä kuin jännitys. En tiedä miksi olen niin hankala. Epäilen olevani jotenkin aivoiltani erilainen, enkä siksi osaa tiettyjä asioita. Olisin kyllä mielelläni sen naisen omana.
Ei siinä kuule auta mikään muu kuin tutustuminen että nähdään mitä siitä voi tulla ❤️
Mistä ihmeestä saisin rohkeuden moiseen... en uskalla riisua tätä suojapanssaria, vaikka olen väsynyt kantamaan sitä.
Jatkan. Rakkaus ei pääse korjaamaan haavoja jotka on haarniskalla peitetty...
Anteeksi💜
Keneltä pyydät anteeksi?
Ketkä me
Kuinka monta vuotta?
Tarkoitatko eteenpäin vai taaksepäin?
Olisiko kannattanut mennä naimaisiin ja elää nyt kuin herrat ?
Yhdessä tehdystä työstä nauttien.
Niin miksi se ei käynyt.
Miksi hyvä elämä ei käynyt?
Kuka sanoo noin,astu esiin.
Miksi ei halunnut?
Ei halunnut vaurasta kotia ja hyvinvointia.
Voiko joku selittää miksi ei?
Aikamoinen kysymys kertakaikkiaan. Lähikysymystelyyn liittyy ihan muutakin. Ei täällä.
Koska en vielä ole päässyt hyväilemään hänen kiinteää peppua ja kaarevaa selkää, yhdessä nauttimaan. Eräs tuttu ihanuus kyseessä, tunteeni tietää, tuli silloin ilmaistua. Kysymys vaan on, milloin?🔥🔥
Jos ei kumpikaan vain uskalla tehdä aloitetta. Joskus varmaan noinkin voi tapahtua.