sipila-jeesustelee-raiskaukset-jatkuvat/

Anonyymi-ap

https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/ainoahelmi/267335-sipila-jeesustelee-raiskaukset-jatkuvat/

Pääministeri Juha Sipilä on sanojensa mukaan syvän inhon vallassa. Hän on juuri julkaissut tiedotteen, jolla yrittää kertoa ymmärtävänsä kansalaisten huolen ja järkytyksen. Oulussa on nimittäin juuri paljastunut jälleen neljä uutta alle 15-vuotiaisiin tyttöihin kohdistunutta seksuaalirikosepäilyä. Pääministerin tiedote on epätoivoinen yritys jakaa ymmärrystä syvän vihan vallassa oleville suomalaisille, joita Sipilä vielä reilu viikko sitten moitti vihapuheen levittämisestä. Nyt on hieman eri ääni kellossa, liekö syynä Keskustan romahtaneet kannatuslukemat Sipilän omassa vaalipiirissä.

Tiedotteessaan Sipilä toistaa kulunutta mantraa siitä, miten maahanmuuttajien on noudatettava Suomessa maan lakeja. Mikäli tämä riittäisi ratkaisuksi, niin kaikki rikollisuushan loppuisi maastamme jo huomenna näillä Sipilän mahtavilla lääkkeillä, kun kaikki alkaisivat vain noudattaa lakia. Valitettavasti pääministerin esittämät kehotukset eivät ole toimineet aiemminkaan, sillä esimerkiksi HS:n eilisen uutisen mukaan alaikäiset saavat edelleen jatkuvasti seksuaalisviritteisiä viestejä ulkomaalaistaustaisilta miehiltä.

ps. ei ole paljon asiat muuttuneet? töitä on tehtävä

11

251

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      lisää

      • Anonyymi00008

        Sipilä kannatti mamuja mutta kun afgaani raiskasi sipilän sukulais tytön siihen loppui fanitus. Oulussa on jostain syystä paljon raiskauksia mutta siellä onneksi rasismi rehottaa mamuja oikein pelottaa turbohuulet venyy kun itku pääsee.


    • Anonyymi00002

      pahamaa suomen kes-kusta

    • Anonyymi00003

      Lestapositiivisethan valehtelevat aina. Miksi Sipilä olisi poikkeus?

    • Anonyymi00004

      dede

    • Anonyymi00005

      SIPILÄN KEPULI PITÄKÖÖN OMISTA JA LESTOJEN ASIOISTA HUOLTA PALJOKO LESTAT KESKENÄÄN PANEKSII JA UUSIA MÖYKKÄÄJIÄ HIHHULEITA SYNTYY MUTTA HEIDÄN TONTEILLAAN EI KONDOOMI PUITA KASVA.

      • Anonyymi00006

        klki


    • Anonyymi00009

      Vihervassarit haalii lisää äänestäjiä?

    • Anonyymi00010

      rtr

    • Anonyymi00011

      rtrt

    • Anonyymi00012

      ffff

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      293
      1185
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      298
      1085
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      938
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      899
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      859
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      78
      853
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      108
      712
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      578
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      571
    10. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      11
      528
    Aihe