Uusliberaalin hallituksen keino on saada kansa uskomaan,

Anonyymi-ap

että rikkaimpien edun mukainen toiminta johtaisi kansallekin parhaaseen lopputulokseen sitten joskus kaukaisessa tulevaisuudessa ja että
kaikki muut vaihtoehdot johtavat suureen katastrofiin hetikohta,
mutta se olikin hallituksen vaihtoehto, mikä johti nopeasti katastrofiin.

4

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kannattaa suosia sitä porukkaa, joita halutaan lisää.

      Onhan sossukin vähentynyt työn tekemistä.

    • Anonyymi00002

      Onko kokoomuksen mielestä koskaan ollut "oikea-aika " antaa kansalle jotain etuja , no ei ole . Paras tapa ilmeisesti vaikuttaa on olla ostamatta mitään tästä maasta , josko valta vaihtuisi kun talous sakkaa riittävästi , silloinkin lie syylliset löytyisi jostain toiselta puolen maapalloa , itsepäistä porukkaa nuo , pelkästään omaa ja etupiirinsä asiaa ajavat perustein jotka perustuvat toive-ajatteluun , ja tulokset on nyt nähty .

    • Anonyymi00003

      Ehä nämä ole kiinnostunu siitä mikä on kansan parhaaksi. Näkeehän tuon nyt kaikista toimita. Pyritään reissaamaan pitkin maailmaa kilpaa morjestelemassa ulkomailla ,milloin ketäki omassa korkeassa persoonassa poseeraten lehdissä .Asiat vois hoitaa puhelimessakin tai netti konfrenssissa, mutta ei ,vaikka rahaa ei ole pitää reissata jetillä valtion piikkiin ja rahaa on takaan sen on menttaliteetti kun sitä tarvitaan toisten tarkoitusperien rahoittamiseen ,kuten sotiin .

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/nain-suomi-on-tukenut-ukrainaa-tahan-mennessa-tata-mielta-puolueet-ovat-tuen-jatkamisesta/9313352

      Väliin jopa hoilattii sota hurmassa eduskunnassa hokien slava Ukrainaa ...

      Tuossa sota peli hengessä liityttiin vastoin järjen ääntä Natoon , vaikka useat tahot kritisoivat poliittisen tilanteen kärjistyvät tuon myötä, nämä viittasivat varoituksille kintaalla. Nyt sitten troonit lentää taivahalla ja valtion kukkaroa rasittaa ylisuuret sotilaalliset menot joiden rasituta tuodaan eduskunna istunnoissa julki perusteluina , kun on leikattava terveyden huollosta .Jes hyvin hoidettu ettenkö sanoisi. Voiko paremmin enää tössiä asiat .

    • Anonyymi00004

      Kun puhutaan kansan edusta, niin ketä tarkoitetaan?

      Missä "kansa" asuu, minkä ikäinen se on ja tekeekö töitä?

      Kun tiedetään, mikä kansa on, niin vasta sitten voidaan pohtia sen etua. Ihan varmaa on, että määritelmästä riippumata kansa ei ole köyhä, se ei kuulu mihinkään vähemmistöön ja se tekee töitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      33
      2124
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      48
      1732
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1536
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1266
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1044
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      998
    7. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      35
      896
    8. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      885
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      799
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      763
    Aihe