Kovan duunin teki noiden puiden kanssa .On kova muikkeli .Ei anna helpolla periksi .
Pirrelle hatunnosto .
Anonyymi-ap
6251
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Totta!Ei luoja laiskoja elätä!
Kyllä tuolla vauhdilla halot on on tehty ennen ensi lumia.
No huh huh tosijaan. Oli siinä urakkaa kerrassaan mutta kuinka lyhyt Pirre oikeastaan on?
FXA halkomakone on 100 cm korkea niin Pirren rinnat hädin tuskin halkaisualustan tasolle yltivät ja näytti että täytyi olla vähän jo piipillään nostaessaan puupökäleen pöydälle.
Nuissa kiinalaisissa halkomakoneissa on aina ollut normaalimittaiselle länsisuomalaiselle ongelmana koneen mataluus alkuperäisillä lyhyille kiinalaisille ja itäsuomalaisille suunnitellulla jalustan mitoilla.
Selkä kipeytyi kun varsinkin kytkinkotelon sivussa olevaa nappia päivän paineli.
Tuo uusi korkea FXA saattaisi olla jo tehdasvarusteisena sopiva työlaite tämmöiselle sutjakalle ja ripeä liikkeiselle 168 cm ja 186 cm mittaiselle pariskunnalle.
Tosin ja vanhassa kiinalaisessa korotin työstö korkeutta heti alunalkaen 15 cm.
Olisiko Pirren FXA:n jalkoja madallettava, mitä mieltä olette onnistuisiko madallus metsämainilta vai pitääkö viedä FXA Nilsiään asti pajamiehelle jalkojen lyhennykseen?
Pyöräjalat on väärin kytketty. Näyttää siltä kuin halkomakone pyllähtäisi kohta istualleen.🤔
Raskas työ vaatii kunnon tankkauksen.
Kyllä