siirtely tiettyinä kellonaikoina se, koska se vain vahvistaa sitä tunnetta etten voi halua koskaa olla missään tekemissä häirikön kanssa!
Lopeta se tuolin
10
207
Vastaukset
- Anonyymi00001
Olet sellainen ihminen, jonka kanssa en koskaan halua olla missään tekemisissä! Yksikään terve ihminen ei stalkkaa eikä kiusaa ketään sellaista ihmistä, joka on toistuvasti kertonut, ettei pidä häiriköstä millään tavalla!
- Anonyymi00002
jos ei siedä nomaalweja toisten ihmisten tekemiä pieniä ääniä on syytä muuttaa mummonmökkiin Konnevedelle vaikka yksinään asumaan.
- Anonyymi00004
Toisilla on kykyä asettua toisen asemaan, eikä halua olla häiriöksi muille. Jos tykkää siirrellä tuoleja, silloin hyvä asettaa huovan palat tuolin jalkojen alle, näin häiriöistä helppo päästä eroon pienellä vaivalla. Jollei ole halua parantaa naapurisopua, silloin halu häiriköidä jatkuu. Minusta häirikkö epäterve pahantahtoinen ihminen, monesti näin.
- Anonyymi00003
Kaipaan mun kavereita
- Anonyymi00005
Kuka ei kaipaisi, heitä enemmän kuin mitään.
- Anonyymi00006
Se on Chair Tai Chi ja se alkaa klo 1 aamuyöstä satoi tai paistoi. Porrashuoneessa tavataan.
- Anonyymi00007
- Anonyymi00008
en mitenkään pysty
- Anonyymi00009
Kannattaa ehkä sanoa henkilölle itselleen asiasta, jos haluaa muutosta asiaan.
- Anonyymi00010
Osta korvatulpat öiksi, ja vastamelukuulokkeet päiväkäyttöön.
Tai älä asu kerrostalossa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt485087Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.642870Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma
Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?2701318Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh721113Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391104Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611075- 1281048
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok721014- 142954
- 49904