Tämä yritys suhtautuu erittäin kielteisesti työntekijöiden sairauslomiin. Johto häiritsee ja kiusaa työntekijöitä. Jos arvostat mielenterveyttäsi, pysy kaukana tästä yrityksestä.
Darekon Oy on hirveä työpaikka.
Anonyymi-ap
262395
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Tehtaan johtaja pakotti erään työntekijän tulemaan töihin, vaikka hän kärsi migreenistä, ja sanoi: “Ota vain Buranaa, niin kyllä se siitä.”
Itse aiheutettua Maanantaimigreeniäkö?
Eikö Darekonin toimitusjohtaja Kai Orpo ole sukua pääministeri Petteri Orpolle?
Sais olla moni muukin työpaikka samanlainen. Ihan hirveitä summia maksaa nämä saikkulaiset.
Verronki maanantai rapula saikut....
Höpöhöpö
kyllä jokkainen pitää työpaikastaa kiinni
rapulasaikkuttelijoille varotukset hoitoon ohjaukset ja potkut
Aika riskialtista ajaa autolla migreeni päällä. On kyllä erikoinen johtaja joka tuollaiseen pakottaa.
joka työpaikalla tahtoo olla näitä bilehileitä,tilipäivänä raha kyllä kelpaa,ei se työnantajan vika jos on henk.kohtasia ongelmia
Maanantaina podetaan rapulaa
Tiistaina tuskin työkunnossa
Keskiviikkona pikkulauantai siis välikaljat
Torstaina ei työkuntoa
Perjantaina se pullo mielessä jo aamusesta.
Näinhän se saikuttelijan työviikko etenee...
Ja työnantaja maksaa...
Kerro toki lisää itsestäsi!
mielenterveys ongelmien hoito on retuperällä,monella leviää pää keväällä,kun kahtoo k aupan kasssalla arki iltana tilannetta niin sen ymmärtää,otetaan pirkkakaljaa ja aamulla pitäs mennä töihin
Joo sais poliisit puhalluttaa aamulla nuita kaupungin pakettiauto kuskeja. 🤥
Onpa älykästä keskustelua kaikinpuolin.
Terveisin Darekonilainen
Kuinka tuollainen on mahdollista, että kaupungin pakettiautot ovat liikenteessä viikonloppuinakin, vaikka Kaupungintyöntekijöillä ei ole työpäiväkään ?
Onko se niin, että otetaan Kaupungin autot käyttöön aina kun autoa tarvitsee ?
Kaupungilla tuntuu olevan ylimäärästä rahhaa. Ostellaan kiinteistöjä ihan vaikka varalta vaan.
Usein näkyy viikon loppu käytössä olevan,
Tarkoititko päivystävä työntekijöitä joita kaupungilla on kiinteistön hoito puolella . Ja tiepuolella , esim ?
Kuka niillä ajelee?
Minkä alan yritys Darekon on?
Tämmöisiä ne tehtaat ovat misstexkin aikoinaan aivan kauhea olin 7 vuotta akat työnvalvojina eihän ne osaa muuta kun räkyttää ja haukkua työtekijöitä elämäni paras ratkaisu kun kerralla lähdin sen jälkeen tuntenut olevansa ihminen
Asiattomat sairaslomat vähenis, kun ensimmäinen päivä palkaton ja aina lääkärintodistus. Lisäksi puhallutukset, ensimmäisestä lukemasta kirjallinen varoitus ja palkaton päivä. Toisesta lopputili.
Jos on joka viikko pois jos minkäkin syyn takia niinkuin sinä olet, en yhtään ihmettele, vaikka johto siihen puuttuu. Ota loppu tili ja mene kotiin makaamaan.
Pitää paikkansa ! Hyvin yleistä vastaavissa sisäsiittoisissa suku nepovauva firmoissa. Onneksi on avarakatseisempiakin työmaita olemassa :=)
Meleko koni