Kokoomukselle

Anonyymi-ap

Kuulkaa kokoomuksen poppoo siellä päättäjien joukossa. Lasten pitää edelleen saada kasvaa kotona, eikä se riitä että lapsi osaa juuri ja juuri imeä tuttipullosta maitoa, kun joutuu jo päiväkotiin. Oletteko te kokoomuslaiset kuulleet kiintymyssuhteesta yhtään mitään!!!!?????? Kiintymyssuhde ei muodostu lujaksi mikäli lapsi ei saa elämänsä alkutaipaletta elää vanhempiensa kanssa kotona. Ja siihen vaaditaan enemmän kuin 12 ensimmäistä elämän kuukautta kotona äidin rintaa imemässä.
Kuulostaa aivan järjettömältä tuo, että kotihoidon tukia poistatte. Samalla poistatte lapsilta aidon kiintymyssuhteen omiin vanhempiin, kun äidinkin pitää kotoa rientää mielestänne töihin, eikä hoitaa suloista pientä lastaan kotona hellästi huolehtien. Ei ne äidit töissä voi sitä sidettä lapseensa luoda. On aivan ensiarvoisen tärkeää myös lapsen mielenterveyden kehittymiselle, että lapsi saa olla kotona sen pienimmän ikänsä. Miksi lapsi ei saisi olla kotihoidon tukea saavan äidin kanssa kotona 3 vuotiaaksi!!!??????

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • UUSI

      Tehkää kuten viisaammat ovat aina tehneet, isä käy töissä ja ansaitsee rahat elantoon, äiti on kotia ja lapsia hoitamassa. Niin se oli kotonani aikoinaan eikä ollut isommin ongelmia vaikka piti hieman miettiä mitä ostettiin mutta aina tarpeellinen saatiin.

      • Anonyymi00002
        UUSI

        Kaikilla ei ole käynyt niin onnellisesti, että mies voidaan pitää perheen päänä, joka tekee töitä. On päävikaisia miehiä nykyään niin paljon ja heikkohermoisiakin löytyy. Yksinhuoltajaksi ei vaan ryhdytä vaan se on usein pakon sanelema tilanne, kun miehen käytös on uhkaavaa tai epätervettä.


    • Anonyymi00001
      UUSI

      Dunja?
      Minkä ikäisenä itse olet vieroitettu rinnasta?

      • UUSI

        Ei tullut silloin pidettyä kirjaa tuostakaan mutta veikkaan noin 2 vuotiaana viimeistään kun seuraava rintaruokittava tuli taloon!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      66
      2231
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      6
      1856
    3. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      238
      1380
    4. Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50

      Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?
      Ikävä
      216
      997
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      990
    6. Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä

      Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.
      Kaste
      94
      983
    7. Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?

      Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki
      Tv-sarjat
      22
      957
    8. Kaatopaikka Inhassa

      Kuka omistaa kyseisen kaatopaikan? Näkymä tielle kammottava!
      Ähtäri
      20
      794
    9. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      71
      775
    10. Onko se liikaa pyydetty

      Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin
      Ikävä
      39
      760
    Aihe