on tai on ollut sinusta? Oletko yrittänyt oikoa niitä vai annatko olla?
Mitä virheellisiä käsityksiä kaivatullasi
23
507
Vastaukset
- Anonyymi00001
En mä niitä tänne kerro. Ne tuodaan esille muualla.
- Anonyymi00002
Mä mitään oijo jos ihminen ei ole nähnyt vaivaa tutustuakseen todelliseen minään. Pitäköön käsityksensä.
- Anonyymi00003
Mistä minä voisin tietää mitään. Tiedän vain omat tunteeni ja niissäkin on liikaa oiottavaa tällä hetkellä
- Anonyymi00004
Tässä tapauksessa pitäisi olla jokin yhteys, että voisi edes olla mitään käsityksiä. Mites sinulla ap?
- Anonyymi00005
Nainen ei edes tiedä että olenko kullanmuru vai en. Ihan sama. Ei hän välitä. Turhaa kaikki.
- Anonyymi00006
Mistäpä sitä voi tietää jos ei kerro. Sellainen ajatus saattaa kuitenkin olla, että tahallani teen huonoja vetoja. Vaikka kyse on vaan siitä etten osaa tehdä hyviä. En ole täydellinen ja huonoja päiviä on, mutta melkein aina koitan pyrkiä hyvään... ainakin muiden kohdalla.
- Anonyymi00007
Annan olla ei maksa vaivaa edes yrittää muuttaa toisen käsitystä/käsityksiä itsestä tarkoittaa käytännössä sitä että joutuu esittämään muuta kuin on kattokaas kun ihminen tarpeeksi pitkään elää tietyillä tavoilla ni se on se mitä ihminen on olemattoman pieni todennäköisyys että iyseä pystyy muuttamaan muuksi kuin on tarkoittaa taas käänteisesti sitä että joutuu elämään uusilla opituilla tavoilla vähintään yhtä kauan että voi rehellisesti yrittää sanoa edes itselleen pystyvänsä muuttamaan tapojaan ei ole yksinkertaista nää
- Anonyymi00008
Ei mitään tietoa. Varmaan miehellä oli jotain ennakkokäsityksiä ja muita luuloja. Luulisin, ettei ole enää.
- Anonyymi00009
Monenlaisia on ollut. En tiedä, onko enää.
-Että elämäntilanteeni liittyy jotenkin rahaan.(Ei liity. Minulla ei ole paljon rahaa käytössä, mutta se on omien valintojeni tulos. Enkä ole elätettävä.)
-Että minulla on voimakas uskonnollinen vakaumus, joka vaikuttaisi esim. suhtautumiseeni häneen. (Ei ole. Uskon kyllä Jumalaan.)
-Että olen kaapissa ja oikeasti bi. (En ole. Olisin kyllä ihan mielelläni. Suuri osa naisystävistäni on bi- naisia. )
-Että minulla olisi ollut tässä 10 vuoden aikana jotain sivusuhteita tai seksiseikkailuja.( Ei ole ollut eikä tavoitettakaan hankkia sellaisia.)
-Että olen onneton nykyisessä suhteessa.( Moni asia on lähivuosina tuottanut minulle murhetta, mutta parisuhteeni ei kuulu niihin. Siksi pidän siitä kiinni.)
Varmaan muutakin. Keskustelimme niin vähän aikoinaan, kun vielä jossain kohtasimme.
Naiselta- Anonyymi00010
Mitä tuo kymmenen vuotta tarkoitti? Oletko ollut niin kauan Ikävä-palstalla ikävöimässä?
Sivusta - Anonyymi00011
Anonyymi00010 kirjoitti:
Mitä tuo kymmenen vuotta tarkoitti? Oletko ollut niin kauan Ikävä-palstalla ikävöimässä?
SivustaSiitä varmaan, että olen tuntenut hänet melkein kymmenen vuotta, jos nyt oikein muistan. En ole Ikävä-palstalla ollut kuin alle kaksi vuotta. Muualla suomi24:lla aiemmin, mutta se ei liittynyt ikävöimiseen.
- Anonyymi00012
Jos siellä on parisuhde niin kaipauksesi ei toivottavasti ole romanttinen sellainen. Muuten aika ikävä juttu nykyiselle kumppanille.
- Anonyymi00013
Anonyymi00012 kirjoitti:
Jos siellä on parisuhde niin kaipauksesi ei toivottavasti ole romanttinen sellainen. Muuten aika ikävä juttu nykyiselle kumppanille.
Ei ole hänelle mikään ikävä juttu. Ei ole kärsinyt asiasta millään lailla.
- Anonyymi00014
en osaa lukea kaivattuni ajatuksia, joten en voi tietää.
- Anonyymi00015
Hän ymmärtää kaiken väärin
- Anonyymi00017
Onneksi ei asialla ole mitään väliä. Tarvitaan vaan eheyttävää narratiiviä. Tarina voi ihan hyvin olla kummallakin omansa, ilman yhteensovittamista, kun ei ole minkäänlaista aikomusta olla oikeasti tekemisissä.
- Anonyymi00016
Hän luulee että elämässäni ei ole ollut mitään vaikeuksia.
- Anonyymi00018
En yritä oikaista sitä harhaluuloa, etten oo hullu. Ei se uskois.
- Anonyymi00019
Tuttua 😆
- Anonyymi00022
Totta 😂
- Anonyymi00020
En tiedä, veikkaisin, että hienoista hetkistä ja fiksuista sanailuista huolimatta, mentiin jotenkin ristiin. Omasta puolestani yritin, mutta hän oli jo päättänyt mihin suuntaan lähtee. Niin oli kai tarkoitus. Ja huono ympäristö, se sai hänet lopulta otteeseensa. Ei osannut lukea sitä oikein.
- Anonyymi00021
kullä jos on joku hihaalinen henkilökoryyi kannayyaa e4rhkå sde uudia jos on birllä sikss,, eri olla 6tyhmmiä kuin Teeemu... kun k4syäää aikansa na noissakin, kuuasudis
- Anonyymi00023
Kai se on se klassinen tilanne, että hän luulee minua pöljäksi, ja mä välttelen kontaktia, etten tulisi todistaneeksi oikeaksi sitä luuloaan..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-83122894Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko1972796Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy522401Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1661474Loppuiko MTV3 näkymästä? Vinkki, miten näet mm. Salatut elämät jatkossa
MTV:n maksuttomien tv-kanavien (MTV3, MTV Sub, MTV Ava) näkyvyys Elisan palveluissa päättyi 12.5.2026. Tämä aiheutti har171182Oho! Martina Aitolehti teki radikaalin hiusmuutoksen - Uskaltaisitko itse?
Martina Aitolehti on menestyvä yrittäjä. Nyt hän on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukoissa Aitolehti nähdään481166- 58843
Muistatko? Pete Parkkonen kohahdutti intiimillä videolla - Katso se tästä!
Pete Parkkonen sai kohujulkisuutta Kohta sataa -videolla. Nyt Parkkonen voi kohahduttaa Euroviisuissa ainakin silloin, j13834- 19789
- 77774