Bluestep bank aivan paska lainan tarjoaja, mainostavat joka paikassa, jopa luottotiedottomalle lainaa reaalivakuudella?
Emäntä haki yhdistelmälainaa, luottotiedot kunnossa, yli tupla reaalivakuus (osake hyvällä paikalla keskustassa isossa kaupungissa) ja lyhennykset olisi lähes puolella pienentynyt.
Kyselivät omituisia, onko kalliita harrastuksia, ymv. aivan törkeetä, mitä se heille kuuluu.
Jos eläkkeellä olo vaikuttaa, niin ilmoittaisivat suoraan.
Onko muilla samanlaisia kokemuksia
Hakevat kai jotain herkkupalleroita?
Emäntä haki yhdistelmälainaa, luottotiedot kunnossa, yli tupla reaalivakuus (osake hyvällä paikalla keskustassa isossa kaupungissa) ja lyhennykset olisi lähes puolella pienentynyt.
Kyselivät omituisia, onko kalliita harrastuksia, ymv. aivan törkeetä, mitä se heille kuuluu.
Jos eläkkeellä olo vaikuttaa, niin ilmoittaisivat suoraan.
Onko muilla samanlaisia kokemuksia
Hakevat kai jotain herkkupalleroita?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kai se kuuluu, kun kerran lainaa oltiin hakemassa.
Se, että teillä ei ollut tiedot kohdillaan lainan hakuun ei tarkoita sitä, ettei jollain muulla olisi mahdollisuus saada lainaa. Jollain se pankki pyörii.
Kallis ja epämiellyttävä henkilöstä ohittakaa jos mahdollista.
Pankilta saa huokeampaa ja erilaiset kulut Bluestepillä kalliita lainan järjestelypalkkiot todella kalliita tuhansia.
Huomautetaan ja ei sovi eräpäivän siirrot, joustoa ei ole ja ynseää palvelua.
Myös asenne heillä, että kova linja asiakkaita kohtaan. Korot ja lisämaksut kelpaa.
Jos vaan saatte muualta saatte huokeammalla ja paremmalla palvelulla.
MISTÄ SITÄ LAINAA SAISI ?
Ulkomaalainen sijoituspankki ja korkeat korot ja palvelun laatua heikkoa.
toimii jos oot töissä mistä saat +2000e kuussa palkkaa,
eivät huoli pummeja tai osamaksu-pellejä asiakkaaksi.
myöskään 4000e pääomatulot kiinteistövuokrista eivät käyneet heille
kun yritin 20.000e lainaa saada että saisin lisää ok-taloja vuokralle.
vaativat että on palkkatöissä. Nyt joudun säästämään että saan lisää taloja !
Suomessa on nykyään lainan myöntämisessä säännöt. Jos ihminen on eläkkeellä, niin lainan hoitokyky on monestakin eri syystä huono. Ikä; kun ihminen lähestyy 60v ikää niin luontaisestikkin on pakko jarruttaa. Eläkkeellä tulot tippuu muutenkin vaikka jatkossa tulo on varmempaa kuin työssä ollessa. Eikä huonoilla tuloillakaan säästetyt rahat helpota yhtään, vaikka säästäisit tyhjästä huomattavan summan, niin pankikkaan ei voi livetä laista vaikka pankki itse haluaisi antaa luottoa.
Hyvä tietää, ettei ilmeisesti ole ainakaan niin helppo saada lainaa kuin saattaisi kuvitella..
Kyseisen tahon suomen yhtiö pitäisi olla konkurssissa väärinkäytösten takia ja kuitenkin yhtiö jatkaa mainostamista.
Mitä väärinkäytöksiä tarkoitat?
Sama täällä kaksi kertaa allekirjoitin laina paperit ja Maanmittauslaitokselle
laittoivat panttauksen ja nyt on panttaus käynnissä että poistavat Maanmittauslaitokselta panttausmerkinnän Bluestep Bank
olen loukkaantunut ja pöyristynyt että huijaavat ihmisiä näin
törkeästi Suomessa ?
B L U E S T E P
ON
BULVAANIEN PANKKI