Taas Lintilän suunnitelmat vetivät vesiperän!

Anonyymi-ap

7

98

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kaikki hankkeet, joissa Kepu ja erityisesti Lintilä on ollut mukana ovat kariutuneet lyhyen ajan sisällä. Lisäksi saman henkilön puhelin lähetteli haamuviestejä tehden pilaa toisten puolueitten edustajista.

    • Anonyymi00002

      Ennenkuulumatonta töhelöintiä!

    • Anonyymi00003

      Moni yritys on siirtänyt investointipäätöksensä seuraavalle vuodelle odottaessaan, syntyisikö maahan seuraavaksi hallitus, jossa ei olisi mukana taantumuksellista ajattelua. Eli fossilipersuja.

    • Anonyymi00004

      Pieleen meni tämäkin hanke, kun maamme johtoon astui kokoomuksen ja persujen hallitus.

    • Anonyymi00005

      Tämä Inkoon tehdashaave oli osa sitä huuhaata, jota Marinin hallitus vihreän siirtymän nimissä puuhasteli.

      Tällä palstalla mm. Mielipidepankki hehkutti, kuinka tulevaisuus on Marinin hallituksen vetysuunnitelmien ansiosta hieno. Tätäkin Inkoon hanketta moni tällä palstalla piti hulluutena joka ei tule toteutumaan. MPP intti vastaan, kun ei ymmärrä realiteetteja, ja uskoi mitä vaan mitä Marin ja ministerinsä höpöttivät.

      90% kansasta ymmärsi kusetuksen, mutta ei ministerit, ei Lintilä, ei Marin, ei kukaan heistä. Valtion rahaa annettiin tähänkin hankkeeseen, nyt kun se on tuhlattu, hanke pannaan jäihin.

      • Anonyymi00006

        Vihreä vety, maksoi mitä maksoi, sanoi Sanna.


      • Anonyymi00007
        Anonyymi00006 kirjoitti:

        Vihreä vety, maksoi mitä maksoi, sanoi Sanna.

        Marin on tollo. HO HOO, HO HOO!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      94
      4560
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      222
      1805
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1450
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1150
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      322
      1085
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1070
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1059
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      145
      1014
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1009
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      964
    Aihe