Joskus on käynyt niinkin, että rattijuoppo ajaa aina uudestaan ja uudestaan. Usein on ajanut jo monet kerrat ennekin. Usein hän on joka kerta myös ensikertalainen. Luojan lykky että jää kiinni ennen kuin tappaa jonkun.
Olipa hyvä, että poliisi pysäytti rattijuopon
9
128
Vastaukset
- Anonyymi00001
Persut Vornanen ja Antikainen ryyppäsivät aamu yöhön asti, riitaantuivat, Vornasella oli pyssy mukana jolla alkoi ampuilla.
Tämä ei ole musta maalaamista vaan totista totta, haluatko kuulla lisää.- Anonyymi00004
Surkea tapaus oli sekin ja tuomiokin tuli. Avauksessa taisi olla kysymys rattijuopumuksesta, jollaisia parlamentinkin sisältä silloin tällöin paljastuu. Sokeutuvatko päättäjät vallantunnossaan? Onneksi tällä kerralla ei ulkopuolisille aiheutunut vahinkoja.
- Anonyymi00002
Ainahan rattijuoppoja on ollut, mutta vähemmän näitä tunnettuja. Yhdenkin tyypin tiedän joka jo 14 kertaa jäänyt kiinni, mutta jatkaa vaan.
- Anonyymi00003
Kaikista kuolemaan johtaneista liikenneonnettomuuksista rattijuopot aiheuttavat 25%
Siis, selvät aiheuttavat 75 % !!!!!!! - Anonyymi00006
Anonyymi00003 kirjoitti:
Kaikista kuolemaan johtaneista liikenneonnettomuuksista rattijuopot aiheuttavat 25%
Siis, selvät aiheuttavat 75 % !!!!!!!Eli kännissä ajajia on huikea määrä, aivan liikaa! Eikä niitä tietenkään vertailla selvin päin ajaviin .
Yksikin rattijuoppo on liikaa! Ja toivon, että jokainen joka näkee tai tietää juopon ajavan , käräyttää hänet. NIitäkin nimittäin on, jotka viisveisaavat!
- Anonyymi00005
Rattijuoppoja ei todellakaan estä se, että otetaan kortti pois.
Autollahan voi tappaa kenet tahansa ja usein saa vain ehdollista, jos sitäkään. - Anonyymi00007
vähänkös Tuppurainen hönöissään jokeltaa hallitusta haukkuessään.
- Anonyymi00008
Tälle rattijuopolle oli tarpeeksi rangaistusta siinä, että joutui Tuppuraisen puhutteluun.
Se on pahempi rangaistus kuin sakot tai ehdollinen vankeustuomio. - Anonyymi00009UUSI
Isossa pöllyssä ei pidä lähtä ajeleen isoilla teillä. Joku kyylä siellä ilmoittaa poliiseille, että taas olisi teitillä tehtävä. Ja sitä rataa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672385- 661367
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww691130EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje41097- 77803
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19780Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta82660- 43658
Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe23615- 27581