Jo meidän haaveiltu suhde?
Ollaanko me menetetty
Anonyymi-ap
32530
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Ota iha relax, ei olla menetetty vielä mitään. Tosin en tiedä kysyitkö juuri minulta. N vaaleahko yli 40 :D
Sivusta vastaan ap:lle selvyyden vuoksi, että tuo vastaaja ei ole Sn vaalea ☺️
…luotan siihen, että tiedät meidän voivan keskustella kaikesta kasvotusten ja avoimesti kuten tähänkin saakka ❤️ Jiille
En haaveile sinusta oot helvetin laiska.
Laiska missä?
Sano nyt
Mieti sitä.
Sano nyt, en voi tietää
Taas näitä asioita mitkä ei kuulu sinulle mutta haluat vain tietää minusta kaiken? Miksi?
Ja minä en voi tuommosta jankkaamista sietää.
Jos vihjaa niin sitten sanoo
Eihän sen ajankohta oo vasta kuin elämän ehtoo puolella.
Et voi määritellä edes itsesi ehtoopuolta saati muiden.
Et siis edes ymmärrä mitä se tarkoittaa. Kyllä 70 jälkeen alkaa olla elämä ehtoopuolella.
Et voi tietää sitä. 20-vuotias voi kuolla vaikka huomenna. 70-vuotias voi elää 100-vuotiaaksi. Tilastoilla ei määritellä elävien ihmisten kohtaloita. Jokaisella on täsmälleen yhtä suuri todennäköisyys kuolemaan huomenna yksilötasolla.
Se on jumalauta sanonta meillä päin jota käytetään siitä kun ihminen on vanha.
Itseään voi toki sanoa vanhaksi kunhan ei toisia erehdy vanhoittelemaan.
Jos oot 70 oot vanha jo 60 on minusta vanha. Vanhempani ovat 70 ovat vanhoja. Sellaista se elämä on. Hyväksy se. Et enää nuorru. Oon 40.
Ihminen on niin vanha kuin omasta mielestä tuntuu. Jos joku 70-kymppinen rokkistara vetää maailmalla energistä konserttiaan, ihan varmaan katsojille tulee mieleen; siinäpä vanha ihminen. Ihmisen elinvoima on sen hetkinen energiataso, siinä henkkareilla tee mitään.
Silti hän on mielestäni vanha pitipä itseään kuinka nuorekkaana tahansa.
Mut mua ei nyt oikeastaan kiinnosta sun ikäkriisi kaivattuni n. Vähän päälle vuoden nuorempi kuin niin.
Se on ihan sama mitä hänestä ajattelet, se ei tee säröä edes energiakenttään.
Sellaisilla ihmisillä on ikäkriisi, joka ottaa sen esille ja nimenomaan nuoremmilla ihmisillä.
Jos se on sinusta ikäkriisi että näen itseni haaveissa vanhana yhdessä kaivattuni kanssa iästähän enkä kuolemasta puhunut mitään. Niin olkoon sitte. Mä aioin olla vanha 70. Olen tyytyväinen 40. En tahdo olla nuorempi.
Mitä sitte. Nuorekas ikäisekseen. Jee jee.
Ei
Minä en haaveile kenestäkään palstalla! Vain sen ulkopuolella olevasta!
Tällä hetkellä en ajattele menettäväni mitään. Sensijaan ihan mitä tahansa suurtakin voidaan vaikka hetkessä tempaista luoda, mutta se kyllä vaatii henkilökohtaista ja keskittynyttä lähestymistä.
Eteenpäin vaan. Tai taaksepäin, jos siellä on jotain säilytettävää. 🥰
En ole hylännyt sitä ajatusta, eli ei olla mielestäni menetetty.
Musta tuntuu, että me ollaan ratkaisun äärellä. Kuulin just Emman ja Matildan ja Kuumaan Ihan kohta ohi-biisin radiosta ja hymyilin. ❤️
Ei olla menetetty. T❤️F on oikein ja tarinamme vasta alkaa.
❤️👍