Mitä odotat tai toivot

Että pääset yli vai jotain muuta?
16283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tässä tilanteessa jotain muuta. Tietäjät tietää. Ei viitsisi tänne alkaa kirjoittaa niitä.

Äänestä
  • Kuten

    Äänestä

  • Anonyymi00004 kirjoitti:

    Kuten

    Kuten kirjoitin. En mielelläni täällä kävisi niitä läpi.

    Äänestä

Abrakadabra simsalapim pimpelipom jokeri pokeri poks mitä näitä nyt oli🎭

1Äänestä

Mistä pitäs päästä yli sitä kolmatta maailmansota toivon ei ole kukaan vie toivettani toteuttanu

Äänestä

Odotan että M-nainen laittaa viestiä.

Äänestä
  • Miksi hän laittaisi?

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Miksi hän laittaisi?

    Koska hänen pitäisi.

    Äänestä

Takki tyhjä.

Äänestä
  • Samoin tunnen minäkin.

    1Äänestä

Tervehtymistä ehkäpä nyt eniten.

2Äänestä

Minä haluan vain että olisi itselleni selvää jos kuulun sen naisen omaksi mieheksi. Se selkeyttäisi elämää.

2Äänestä

Toivon että hän havahtuu huomaamaan, että hänellä on paljon tunteita minua kohtaan. Mutta realistisemmin uskon että tämä jatkuu niin pitkään kunnes unohdan.

2Äänestä

Toivoisin, että voisin jutella hänen kanssaan. Edes vähän aikaa, että saisi tämän kuluttavan tilan jonkinlaiseen päätökseen. Tai jos vain näkisin hänet - sekin kai riittäisi. Jos en näkisi hänen silmissään lämpöä enää, se olisi käännekohta sekin, lopullinen sinetti tälle kaikelle. Tai jos näkisin hänet vaikka vain kauempaa jonkun muun naisen seurassa. Sitten voisin lopullisesti antaa olla ja luovuttaa.

En tiedä uskallanko enää toivoa kaunista loppua. Olen vain niin uupunut tähän ikävän tunteeseen ja jatkuvaan tyhjän päällä olemiseen. Lähestulkoon epätoivoisiin tunteisiin, joilla ei ole mitään konkreettista suuntaa mihin mennä. En tiedä yhtään ajatuksistaan. En edes tiedä missä hän on. Onko muuttanut pois, onko edes hengissä enää? Olen niin väsynyt.

Äänestä

En tule rakastamaan tosissani ketään muuta kun J miestä. Hän vihaa minua. En tiedä voiko tästä koskaan selviytyä tai toipua. Onneksi elämässä on muutakin kun puoliso. Ehkä?

Äänestä

Kysytkin vielä. Eikö esto riitä?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Että pääset yli vai jotain muuta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu