Höpö-höpö puolue

Anonyymi-ap

Lukekaahan tätä perussuomalaisten palstaa niin huomaatte tämän "puolueen" keskusteluista että tämä "puolue" ei ole mikään varteenotettava vaihtoehto, näkee vastauksista että ovat eduskunnassakin vain pelleilläkseen.
Kirjoittelusta ja mielipiteistä saa sellaisen vaikutelman että politiikka ja yleensä yhteiskunnan asiat ovat suuri vitsi ja on suorastaan kilpailu että kuka keksii kaikkein hulluimpia mielipiteitä.
Ei siis missään tapauksessa mikään tosissaan otettava porukka.
Mutta saahan sitä omaa poliittista oksaansa sahata !

7

169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00004

      Ja uusien valheiden ja valheellisten lupausten keksiminen on tässä "työväenpuolueessa" täydessä vauhdissa kun vaalit lähestyvät.

    • Anonyymi00005

      Mitä yrität sanoa ketjun avaaja, eihän sinusta ole mitään selvää. PS sanoo niinkuin asiat ovat suoraan ja selkeästi eikä höpöttele turhaan ja tyhjää niinkuin sinä teet.

      • Anonyymi00006

        Suoraan sanovat, vaan lupausten pitäminen onkin toinen juttu?


      • Anonyymi00008

        "Ennen natsit juoksi mamujen perässä niitä potkimassa nykyisin äärioikeisto juoksee persujen perässä vasara kädessä"


        ...ja persuista pihalle potkittuja rotuopin julistajia ja Soinia fanittava ääliöoikeistolainen mustamaalaa persuja pakkomielteisesti 18-22h/365vrk vuodessa suomi24:lla.


    • Anonyymi00007

      Niin että sinun persupakkomielteisen foliohatun somesaasteen perusteella persut ei ole varteenotettava vaihtoehto???? 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

    • Anonyymi00009
    • Anonyymi00010

      Persut on tyhmien puolue! Eli höpö-höpö puolue on hyvä nimitys heille.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      64
      1790
    2. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      14
      1682
    3. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      136
      1258
    4. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      126
      1145
    5. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      83
      807
    6. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      162
      741
    7. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      168
      721
    8. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      412
      652
    9. Eilinen

      Herättikö eilinen jotain ajatuksia?
      Ikävä
      52
      582
    10. Tajuan kyllä

      että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa
      Ikävä
      52
      535
    Aihe