Vaikka luvattiin!
Vastaukset 16
- Anonyymi00001
Kuka lupasi?
- Anonyymi00002
Lehti vartiotorni!
- Anonyymi00003
Fatiman kolmas ilmestys esti. Sen mukaan kaksi kertaa Jumala estää ydinsodan puhkeamisen. Kun Kennedy murhattiin etsittiin Ostwaldia elokuvateatterista jossa meni elokuva maailman lopusta. Saattoi olla että Nixonin pois virasta ottaminen oli myös Jumalasta lähtöisin?
Mutta tuo 1975 oli vakaa aikakauden lopun ennakointi. Silloin oli kulunut 2300 vuotta Aleksanteri Suuren kuolemasta. Läntinen puoli maailmaa piti tuolloin alistaa teokratialle jälleen. Jumalattomuus piti estää ja temppeli uudistaa ja totuuden käydä voittoisaksi.
Kun taas Idässä piti alkamaan sen oma 2300 vuotta kestävä jumalattomuus. 1975 merkitsi erään aikakauden loppua ja uuden alkua monin tavoin. Tietokoneet, avaruusmatkat, kännykät, mikrosiru, robotit jne. Alkoi täyttää maailmaa.Kaikenlaista hörhöä se leipä elättää!
Pitäisikö syödä enemmän särkeä? Se kuulemma kasvattaa järkeä.- Anonyymi00005
he-ma kirjoitti:
Kaikenlaista hörhöä se leipä elättää!
Pitäisikö syödä enemmän särkeä? Se kuulemma kasvattaa järkeä.Pitää ottaa Jeesus vastaan ja mennä kasteelle niin NÄKEE Jumalan valtakunnan. Joka väittää olevansa synnitön ja näkevä niin hänen sokeutensa pysyy.
Uusi maailmanjärjestys puheet alkoi koulussa jo 1970 luvulla. Tehtaat viedään pois etelään ja työväkeä ei enää tarvita sanottiin. Kolmas maailmansota on talous sota jossa Suomi on voittajien puolella.
Tuleeko temppeli takaisin? Oma keho on se temppeli. Nyt jo sakotetaan tupakointia ja ehkä lihavuus tulee sekin kielletyksi. Kiinassa on kova valvonta menossa. Sieltä se on rantautumassa myös länteen. Totalitarismi ja valvonta ovat kohta totta. Kyllä jokainen sen huomaa, mutta ymmärtääkö sen yhteyden Raamatun profetioihin.
Kerro sinä sitten mihin kaikki johtaa ? Mielestäsi ? Ilman Raamattua tuskin siihen kykenet. Toki myös islamin eskatologia tarvitaan.
Ilmestys 13 petoon kuulumisesta on tietenkin suuri hyöty siitäkin..... Mutta uskovaiset luottavat Raamattuun vaikka sen Jumala ja lopputulos ovat kiivaan hirmuiset. Jos se toteutuu..... Ja vaikka ei toteudukkaan on Raamattu silti hyödyllinen opas.
Siunausta, Rauhaa ja menestystä! he-ma kirjoitti:
Kaikenlaista hörhöä se leipä elättää!
Pitäisikö syödä enemmän särkeä? Se kuulemma kasvattaa järkeä.Tai pullia. Se kuulemma kasvattaa ... arvaappa mitä. No tiätysti kehittää Peräilmaelinten suurenmoista youhwoh-sedän keksimää kykyä päästellä Peräilmaa.
- Anonyymi00011
he-ma kirjoitti:
Kaikenlaista hörhöä se leipä elättää!
Pitäisikö syödä enemmän särkeä? Se kuulemma kasvattaa järkeä.Särki särkee viimeisenkin järjen.
- Anonyymi00004
" Mutta tuo 1975 oli vakaa aikakauden lopun ennakointi. "
-Tuo 1975 oli vartiotorniseuran päättämä "lahkovuosi", mutta milloin päätös tehtiin, milloin 1975 oli ensi kerran vartiotornissa ?
Oikeasti 1975 oli paljon hyvää lupaava vuosi.
1975 pidettiin Helsingissä liennytyskonferenssi ETYK.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Euroopan_turvallisuus-_ja_yhteistyökonferenssi
1975 lopetettiin Vietnamin sota
https://fi.wikipedia.org/wiki/Vietnamin_sota
Vartiotornisi vetää nenästä niin paljon, että pelkään nenänne murtumisen puolesta.
Ottakaa itsellenne uusi nimike: Me nenästävedetyt - Anonyymi00006
Kyllä se Harmagedon sieltä vielä tulee mutta milloin. Valitettavasti kykyni ja informationaalinen tietämykseni ei siihen riitä. Joten en osaa vastata täysin aloittajan kysymykseen. Kukaan ihminen ei sellaiseen taivu.
Mutta .......jos olet ollut, toivon niin, kaukaa viisas ja ravinnut itseäsi säännöllisesti Raamatun todellisuuksilla, silloin todennäköisesti tiedät ja ymmärrät aikamme vakavuuden, jossa elämme tänään.
Raamatun varmat ennustukset täyttyvät pienin askelin ihmiskunnan silmien edessä. Valitettavasti on todettava, että enemmistö ihmiskunnasta, myös monien uskontojen keskuudessa, nukkuvat Ruususen unta silmillään unihiekkaa, kykenemättä näkemään aikakautensa merkeistä, että Jeesuksen tulo on lähellä. On vain muutama profetia Raamatussa täyttymättä koskien nykyistä lopun aikaa.
Pieni huomautus....loppu ei tarkoita tämän kauniin planeetan tuhoutumista tulessa, kuten jotkut karismaattiset uskonsuunnat väittävät, vaan pahojen ihmisten elämänoikeuden lopullista mitätöintiä. Eli Jumalan rangaistus kohtaa kaikkia pahoja ihmisiä. Tuomion peruste on tottelemattomuus, välinpitämättömyys ja syvä väkivalta. Nooan ajan vedenpaisumuksessa Jumalan peruste pahojen yksilöitten rankaisemiselle oli täysin vastaavat jotka edellä luettelin.
Mitä tulee esitettyihin vuosiluku ennusteisiin, jotka on kyllä esitetty kuten vuosi 1975, mitä merkitystä sillä loppujen lopuksi suuressa kuvassa on? Minusta ei mitään. Todistajat ovat inhimillisyyttään, vilpittömästi ja tahattomasti menneet yli sen mitä Raamattu sanoo. Onko se niin suuri synti tai anteeksiantamatonta? Mielestäni ei.
Raamattu ei edelleenkään kerro tarkkaan hetkeä ja päivää. Sen sijaan se kehottaa olemaan jatkuvasti varuilla eli valppaana seuraten ajan merkkejä.
Merkit kertovat missä kohtaa aikaa elämme. Jeesuksen tulo on kuitenkin täysin varmaa. Siitä onko ihmiskunta valppaana ei ole todisteita. Älä sinä nuku kuten muut. Tutki Raamattua, rukoile lakkaamatta, ole hengellisesti elävä kuten Jeesus kehottaa. - Anonyymi00007
Voin paljastaa salaista tietoa asiasta. Kuten kaikki raamattunsa lukeneet tietävät, maailman loppu tulee, kun Peräilma loppuu.
Nimittäin kyllä maailmanloppu todella oli hiuskarvan tai oikeastaan perskarvan päässä. Sitä ei ole yleisesti tiedossa, että hallavan hevosen kanssa maailmaan saapunut karvainen ja hirrrrrrmuinen yhdeksänpäinen tuhojakameli haali yöllä kaikki maailman Hernevellisäilykepurkit itselleen. Ja aamulla, tai viimeistään keskipäivään mennessä, Peräilma oli loppunut ihmiskunnasta. Mutta Kärsämäen palokunnan talon palopäällikön toimistoon oli jäänyt yksi ainoa hernevellipurkki,. Ja kaikeksi onneksi palopäällikkö heti aamulla ensitöikseen pisteli sen tuulensuojaan. Ja hetkisen kuluttua Kärsämäellä palokunnantalolla raikasi ihmiskunnan pelastava Peräilma. Ja kyllä jeesusta, youwoho-setää ja karvaista tuhojajakamalia *itutti.- Anonyymi00008
kookoo5 kirjoitti:
⬆︎ Jo on aatna, kun aina kirjataan automaattisesti ulos,
Hyvä!
Loppu kyllä tuli mutta sitä vain ei huomattu vuonna 1975.😇
- Anonyymi00010
Loppuhan on vartiotorniseuran leipälaji, se tiedetään yleisesti ja kirjat ovat kirjastossa lopun ajan odottelijoiden hyllyssä.
1914 ja 1925 olivat suuria loppuja. 1925 monet USA:n farmarit jättivät peltonsa kylvämättä kun loppu tulee kummiskin.
Lahkon päämajan jättänyt naishenkilö on kirjoittanut että tuossa, oliko 1942, oli joku päämajassa jättänyt hammaslääkärille menemättä hammassärystä huolimatta, koska niin pian saisi maailmanlopussa Jehovalta ihan uudet hampaat.
Voi että ihmiset saadaan hömpötyksiin.
Pitäisi enemmän ajatella mitä sanoa, mitä tehdä että saisi erehdytettyjä pois sieltä vartiotornilumouksesta. - Anonyymi00012
Jos se tuli näkymättömänä!
- Anonyymi00013
Niin että kun itse Jeesus on tullut näkymättömänä, vuonna 1874 ja 1914, riippuen mistä vartiotornista tarkistat
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tuot pöytään parisuhteessa?
Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä34913422 km on nykyään liian pitkä koulumatka
Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk66788- 54773
- 38745
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä168727Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma27678Miia Heikkinen avautui !
Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa62647- 47644
- 57638
- 54617