On syytä olla ylpeä omistaan

13757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Kiljua

Äänestä

Kumma ettei pokkariin löydy ikinä muista yrityksistä kirjoitettavaa, aina näistä Hermanniloista ja heidän päihteistään. Alkoholi on myrkky joka tappaa ilussakin kymmenittäin ihmisiä vuodessa!! Mitä sankareita nämä muka on?

1Äänestä
  • "Alkoholi on myrkky joka tappaa ilussakin kymmenittäin ihmisiä vuodessa!"

    ILU = Ilomantsin Urheilijat

    Äänestä

  • Kyllä ne ammatti-imeskelijät pullonsa sieltä valtion pitkäripaisesta hakee... tuskin niillä varaa näihin Hermannin huipputuotteisiin edes on.

    Äänestä

Kulutusta pitää lisätä että saadaan Suomi nousuun. Kaikki vain viiniä ja kaljaa ja viinaa juomaan siitä se lähtee.

Äänestä

Murhaajat, minunkin isosetä kuoli kun kännissä jäi Helsingissä raitiovaunun alle.

Äänestä
  • Särkyikö Hermannipullo?

    Äänestä

Älä naputa.ei ole ainut liike joka tekee viinaksia.ja Alkosta ne väkevät on haettava eikä hermanni niitä suoraan myy.

Äänestä

Oi nyt tuntuu kivalta.

Äänestä

Toin perrään Jaskan kanssa juotiin hhivaista kiljua ja oli maha kuralla koko yön, Jaska paskoi jukkapalmun ruukkuun. Minä kissan laatikkoon ja kissaan. Ei mahtanut olla saman valmistaja n.

Äänestä

Kyllä ne ammattilaiset löytyy sieltä pimeistä metsistä ja maalaistaloista, jotka tiputtavat sitä oikeasti toimivaa sekä maistuvaa tavaraa. Hiivaista on hermannin tarina.

Äänestä

mitenkä lie kartelliloilta marjat pilikka hintaan ostettuna ja kalliina viininä hölömöilelly myytynä ?

Äänestä

Tainunna mummo istua paljaan piXXun kanssa mehutiinuun kun on niin hiivaista sahtia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyllä meidän pitäisi olla ylpeitä, että meidän kunnasta löytyy tällainen yritys joka on alansa huippu.

https://www.pogostansanomat.fi/paikalliset/9460236?utm_term=Autofeed&utm_medium=Social&utm_source=Facebook&fbclid=IwdGRjcAR4NwRleHRuA2FlbQIxMQBzcnRjBmFwcF9pZAo2NjI4NTY4Mzc5AAEeqUN7muZbzVgjpxweuQqnj0mE0H2STrPtkip_qOE0dcAB4mxnOF6fuB2NVnQ_aem_j3AmeGvjR389WpP1dJn9Bg#Echobox=1779106787

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu