Mistä sontaseppo löytää enää nautintoa ja turvaa tästä pimeästä ja kylmästä maailmasta? Eikö empatiaa heru meille, jotka olemme Suomen rakentaneet.
Jo 70-luvulla katajaniemen pulsut olivat sotaveteraaneja, Suomen pelastajia.
Nykyisin olemme salaisia armeijan selviytymiseksperttejä jotka saamme jatkuvasti äärimmäisen tärkeää operatiivista tietoa hampaisiimme asennetuista radio laitteista.
Sauvankin jyystö rectumissa hilliintyy hetkeksi kun tasavallan presidentti soittaa hampaan kautta ja pyytää pelastamaan Suomen.
Mikään 1hoitsun mitätön päihdelääkärin pestiei vedä vertoja tälle.
Asd
Sontasepon nautinnot
Anonyymi-ap
2
125
Vastaukset
- Anonyymi00001
Mikä sun ongelma on?
- Anonyymi00002
Tää asd on kieltämättä aikamoinen tapaus. Kaikki aiheen hairahtumiset asiasta toiseen, kirjoitusvirheet ja logiikka, jonka mukaan kaiken pitäisi kuulua vain sontasepolle eikä kenellekään muulle näyttää hyvin taktikoidulta ja järjestelmälliseltä.
Samalla kuitenkin kokonaisuus on niin koherenttia että joku akateeminen tyyppi varmasti kirjoittelee näitä hihitellen jossain yksityistoimistossaan, vesiselvänä tietysti.
Ikään kuin tyyppi nauttisi siitä että häntä pöyristellään. Ja ehkä nauttiikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911087
- 123860
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa103825"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten275652- 68559
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait72553Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64552Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54526- 72483
- 50463