Savokarjalan kansanedustaja Minna Reijosen (ps.) Aviomiesoletettu ei tykännyt Savon Sanomien ja Karjalaisen toimittajien analyysistä. Jossa Minnan todettiin olevan edustajana yhtä tyhjän kanssa, kuten totta on . Takarivin taavitar ilman mitään vaikutusvaltaa.
Minnan mies haukkui Nilsiän paikallislhden päätoimittajan, joka ei ollut kirjoittanut sanaakaan Minnaa moittineeseen tekstiin.
Puoliso haukkui naispäätoimittajan "vitun sarjahukuttajaksi", koska päätoimittajan mies ja pikkupoika olivat kuolleet vuosia sitten traktorin upotessa järveen.
Siinä se on persujen ihmiskuva. Mamu tai naapurin isä ja poika, ei hätkäytä.
On meillä edustajat!
16
348
Vastaukset 16
- Anonyymi00001
Persuissa kaikki muut edustajat paitsi sotakiimainen saksi-Purra ja ehkä Halla-aho ovat yhtä tyhjän kanssa. Purra oikein hehkuu sadistin tapaan luetellessaan aina vain kasvavia leikkauslistoja. Ihanaa, seuraavien eduskuntavaalien jälkeen teille näytetään närhen munat!
- Anonyymi00007
Kyllä ne leikkaukset on pääasiassa Orpon ja kokoomuksen ideoimia, vanhoina kettuina laittoivat Purran keulahahmoksi sakset kädessä.
- Anonyymi00009
Anonyymi00007 kirjoitti:
Kyllä ne leikkaukset on pääasiassa Orpon ja kokoomuksen ideoimia, vanhoina kettuina laittoivat Purran keulahahmoksi sakset kädessä.
Kokoomus on läpi historian ollut Suomen kansan suurin vihollinen jo IKL-ajoista lähtien. Nyt persut nousi sotahulluudessa ohi Kokoomuksenkin.
- Anonyymi00010
Anonyymi00007 kirjoitti:
Kyllä ne leikkaukset on pääasiassa Orpon ja kokoomuksen ideoimia, vanhoina kettuina laittoivat Purran keulahahmoksi sakset kädessä.
Tottakai sokealla pitää olla taluttaja ?
- Anonyymi00003
Minna on seksipommi. Miula alkaa jöpöttää ku Minna aukasee suunsa.
- Anonyymi00008
Ei Reijosen ukko ole mikään kansanedustaja.
Suitsitko muka itse tyhmän puolisosi sanomisia?- Anonyymi00012
Jos muija pääsee kansanedustajaksi niin pitäisi tyhmemmänkin ukon tajuta edes alkeelliset käyttäytymissäännöt.
- Anonyymi00011
Heikkotasoisia edustajia Reijonen, Antikainen, Vornanen jotka eivät ole muuta kuin tuottaneet häpeää itäisen Suomen väestölle.
- Anonyymi00014
Vornanen on saanut paljon julkisuutta, varmaan tulee valituksi uudelleen.
- Anonyymi00016
Edustajat ovat ihan samaa roskasakkia kuin äänestäjänsäkin.
- Anonyymi00017
Just näin!
- Anonyymi00018
Oho
- Anonyymi00019
Sellaiset edustajat kuin ansaitsettekin!
- Anonyymi00020
up...
- Anonyymi00021
Kohta pääsette uusia valitsemaan ja kuitenkin äänestätte taas samoja... 😂🤣😂
- Anonyymi00022
No niinhän siinä taitaapi käydä. Ei ihminen viisastu vaikka kuinka monesti seinään otsansa juoksisi.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1933227- 951453
- 1301148
Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois2481132Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä86975- 97861
Kissan kuolema
https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun112697Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan
Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa56695Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid108668- 39607