Herättääkö kiinnostusta vai onko täydellinen turn off?
Polyamoria, mitä ajatuksia herättää?
18
343
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Älä jaksa
- Anonyymi00002UUSI
Jännä miten nykyajassa keksitään uusia sanoja muokatakseen todellisuutta. Oman valtion propaganda on valkoista propagandaa, sodat nimetään hyökkäyssodaksi jos niitä käy valtiot joita vastaan halutaan olla, vaikka liittolaiset tekee samaa, ja köyhien kyykyttäminen on kannustamista. Ihan vaan viimeisimpien vuosikymmenten esimerkkejä. Niitä kyllä riittää.
Mutta tämä menee samaan kategoriaan. Ei haluta sitoutua suhteeseen, niin puhutaan polyamoriasta. Miksi sitten ei voi vaan tyytyä siihen ettei seurustele vakavasti? Miksi pitää keksi joku uusi termi asialle? - Anonyymi00003UUSI
Kiitos, ei kiitos.
- Anonyymi00004UUSI
Ihastuin varattuna mieheen, jonka kuulin (häneltä itseltään vihjaillen ja muilta suoraan) elävän polyamorisessa suhteessa. Ajattelin, että se kuulosti jännittävältä ja että meidän välille voisi ehkä sen takia kehkeytyä jotain. Ajattelin, että onneksi hän on polyamorinen, muutenhan meidän välillä ei voisi olla mitään, koska minä en voi erota. No, ei se mennyt niin. En tiedä oikein miksi, mutta juuri sen polyamorian takia kaikki meni solmuun. Ehkä hänellä on jotkut muut polyamoriset kuviot, joihin minä en mahdu.
- Anonyymi00005UUSI
No, siitä miehestä riittäisi useammallekin, enkä ole koskaan ollut kovin kilpailuhenkinen. 💁🏻♀️
- Anonyymi00006UUSI
Pidä pyöräs😄 kyllä nainen kaipaa vähän luxusta mutta hei miten vaan jos piiloleikit on mieleen , mikä sen mukavampaa kun mennä kultsin kanssa yhdessä kauppaan ostaa iltapalaa ehkä leffaan, ulkomaille aih😍 sit lapset yhdessä mökille avoimesti pus teille😋
- Anonyymi00009UUSI
Anonyymi00006 kirjoitti:
Pidä pyöräs😄 kyllä nainen kaipaa vähän luxusta mutta hei miten vaan jos piiloleikit on mieleen , mikä sen mukavampaa kun mennä kultsin kanssa yhdessä kauppaan ostaa iltapalaa ehkä leffaan, ulkomaille aih😍 sit lapset yhdessä mökille avoimesti pus teille😋
Voitaisiin olla sulassa sovussa kaikki minun puolesta 🍒🍆🍑
Ei kai sitä tarviis piilotella.
- Anonyymi00007UUSI
Ei oo mun juttu yhtään!
- Anonyymi00008UUSI
Ikuisesti turn off. Yäks.
- Anonyymi00010UUSI
Turn off. Sitä harrastavat pääosin tunnekylmät/lukossa olevat, nepsyt ja mt-haasteiset sekä ahneet/löyhämoraaliset biit. Jos analysoitiin kaikki polyt, suurin osa asettuisi tuohon joukkoon. Nuo ovat kaikki haasteellisia piirteitä ihmisessä ja varsinkin parisuhdemielessä. En menetä mitään heissä.🫡😏 kiinnostus lopahtaa.
- Anonyymi00011UUSI
Saitko apurahaa tuon tutkimuksen tekemiseen paljonkin?
- Anonyymi00012UUSI
Poikamaiset/miehekkäät/androgyynit naiset on ehdoton 100% turn off. Oksennan.
- Anonyymi00013UUSI
”Kiitos” tästä mielipiteestä joku ei liittynyt aloitukseen. Meni varmaan väärään ketjuun vahingossa.
- Anonyymi00014UUSI
Vaikka mulla onkin mt-haasteita ja AuDHD niiin en siltikään ikinä ole kiinnostunut polyamoriasta enkä tule kiinnostumaan. Olen hetero nainen.
- Anonyymi00015UUSI
Heterona miehenä näen muut miehet niin ilman seksuaalista energiaa ja seksuaalisuutta, jos joku mies puhuu toisen miehen kanssa seksiaktista, minulla tulee mieleen vain raiskaus.
- Anonyymi00016UUSI
Amoria tarkoittaa rakkautta. Ei pelkkää seksiaktia.
- Anonyymi00018UUSI
Anonyymi00016 kirjoitti:
Amoria tarkoittaa rakkautta. Ei pelkkää seksiaktia.
En ole ikinä tavannut mielenkiintoista miestä. Olen nähnyt miehet niin tavallisina, yllätyksettöminä, usein epäitsenäisinä miesroolittajina. Jos arvostaisin enemmän älykkyyttä, silloin voisin saada jotain yhteistä miehen kanssa. Olen kuitenkin voimakkaasti tunneihminen, sielullis-henkinen, tilanteen mukaan hyvinkin herkkä tunteen ilmaisija. Herkkyys ei ole kuitenkaan homo-herkkyyttä vaan aitoa heteromiehen herkkyyttä, joka on varmaankin hyvin harvinaista. Siksipä koen muiden miesten olevan yleensä henkisesti kaukana minusta.
- Anonyymi00017UUSI
Ei herätä itsessä kiinnostusta, mutta kaikki saa elää miten haluaa. En lähde tuomitsemaan ketään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 343986
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131899Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631364Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951296Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681185Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A51041- 47941
Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti333914Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥26901En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?39892