Kunhan maahan saadaan vanha kunnon punamulta ja sotea korjattua, niin sen jälkeen laitetaan jotakin muuta kuntoon.
https://www.youtube.com/watch?v=RidNDGcM3fk
Persutrollille
12
145
Vastaukset
- Anonyymi00001UUSI
Rysänmaani tukee köyhiä muslimimimaita vuokraamaan välimerelle rysäntukikohtia uhkaksi Euroopalle
Betonirekkakuski uhoaa Ylellä: Nostaisin Palestiinan tunnustamisen hallitusohjelmaan
Sdp:n puheenjohtaja Antti Lindtman kertoi Ylen Ykkösaamussa, että hän nostaisi Palestiinan tunnustamisen hallitusohjelmaan.- Anonyymi00002UUSI
Paitulihan se siinä ja oikeistoradikalismin taktiikalla liikkeellä.
"Whataboutismi
Whataboutismi on tiivistetysti argumentaatiovirhe, jonka avulla huomio kohdistetaan toiseen aiheeseen (”What about…?”). Whataboutismi esittää, että aiheesta A ei voida keskustella, ellei ensin tai vähintään samaan aikaan keskustella aiheesta B (+ C, D…). Näin vältytään keskustelemasta alkuperäisestä aiheesta tai ratkaisemasta siihen liittyvää ongelmaa."
https://netn.fi/artikkelit/oikeistoradikaalien-vaikuttamisstrategioiden-abc/ - Anonyymi00010UUSI
Ole persu huoleti. Kyllä Suomi viimeistään vuoden kuluttua sen Palestiinan tunnustaa. Pitää vaan odottaa vaaleja, että Kokoomuskin pääsee teistä ja ristuspuolueesta eroon.
- Anonyymi00003UUSI
DEMARIT JA TYTTI TUHOAA ?
VANKALLA AMMATTITAIDOLLA ?
UNIPER 8 MILJARDIA KÄKÄTTIMEEN ?
HAHHAHHAAAA .
JA POOOOOIS .- Anonyymi00004UUSI
Tytti täystuho
- Anonyymi00005UUSI
Tikkukirjainpersulla valikoiva vaiko huono muisti, että ketkäkös ne ostivatkaan tuon ryssän kaasuun kytkeytyneen firman?
https://yle.fi/a/3-12632220 - Anonyymi00006UUSI
Anonyymi00004 kirjoitti:
Tytti täystuho
Riikkuli, fataali tuho.
- Anonyymi00008UUSI
Anonyymi00005 kirjoitti:
Tikkukirjainpersulla valikoiva vaiko huono muisti, että ketkäkös ne ostivatkaan tuon ryssän kaasuun kytkeytyneen firman?
https://yle.fi/a/3-12632220Ei ole huono muisti.
Mutta kuka sen möi pilkkahintaan?
Oletko holmö? - Anonyymi00011UUSI
Esimerkki persukoulun äidinkielen loppututkinnosta.
- Anonyymi00007UUSI
Persutrollin paskalinko pyörähti käyntiin. Taisi napsahtaa perille asti.
- Anonyymi00009UUSI
Jep, demari tuuppasi viherpiippoa pakoputken täydeltä.
- Anonyymi00012UUSI
Anonyymi00009 kirjoitti:
Jep, demari tuuppasi viherpiippoa pakoputken täydeltä.
Persuja tuo pakoputki näyttää vaan kiihottavan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle222728Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A81757Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671709Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1191632Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.491607Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell931554Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.701419Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001225Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311168En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521106