Olet käynyt lääkärissä ja todistus ajokyvystä on mennyt Omakantaan, mutta se pitäisi saada toimitettua Trafille Onko ajokorttihakemuksessa linkki, joka suoraan liittää todistuksen siihen vai pitääkö tämä todistuis siirtää omalle työpöydälle ja siitä siirtää hakemukseen vai pitääkö se printata ja postittaa Trafiin ??
Ajokortin uudistaminen ja omakanta
Anonyymi-ap
19442
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Sähköinen asiointi on valintamahdollisuus, ei pakko. Joten printtaa vaan ja postita Trafiin.
Toiset valitsevat sähköpostin ja toiset taas hitaamman "adidas" postin.
Pakkotila, pakkotila, jos minua pelottaa jokin, saan tehdä lainvastaisia tekoja pakkotilaan vedoten.
Pakkotila, pakkotila, jos minua pelottaa jokin, saan tehdä lainvastaisia tekoja pakkotilaan vedoten.Pakkotila, pakkotila, jos minua pelottaa jokin, saan tehdä lainvastaisia tekoja pakkotilaan vedoten.Pakkotila, pakkotila, jos minua pelottaa jokin, saan tehdä lainvastaisia tekoja pakkotilaan vedoten.
Köyhillä on kiire. Rikkailla ei.
Joo kyllä jos taustalla on todellinen ja välitön ulkopuolinen vaara.
Ei kai nyt sentään , ettet vaan näkisi unta.
Todellisuus on joskus tarua ihmeellisempää.
Niinhän sitä sanotaan, mutta kyllä ne tarua olevat jutut joskus voi olla ja ovat ihmeellisyydessään jopa totuuden ylittäviä.
Onneksi mielikuvitus sentään toimii, kun todellisuuden kanssa on niin ja näin.
Perinteistä asiointia ovat esim. tiskin yli asioimista naamatusten, puhelimella soittaminen ja perinteisen kirjepoistin lähettäminen. Asioidaan jonkun tahon, kuten esim. veroviraston kanssa.
No, todellisuushan tuossa on se mikä toimii, mielikuvituksen loistaessa poissa olollaan.
Harmi, että noin hyvä mielikuvitus menee hukkaan väärässä paikassa.
Sas muuta, vallankin kun mielikuvitusta jutussa ei ole, mutta todellisuus toimii.
Todellisuus on näköjään yrittänyt soittaa sinulle, mutta et ole vastannut.
Suomi.fi viestit on nykinen oletus. Voi valita paluun paperipostin, mutta paluu paperipostiin on voimassa vain vuoden kerrallaan, eli pitää uusia vuosittain.
Paluu paperipostiin on voimassa vuoden kerrallaan.
Huomaathan, että kun Suomi.fi-viestien käytöstä poistamisesta on kulunut 365 päivää, ehdotetaan sinulle Suomi.fi-viestien ottamista käyttöön, jos jatkat viranomaisten digitaalisten palveluiden käyttöä. Näet ehdotuksen, kun tunnistaudut vahvasti johonkin viranomaisen digitaaliseen palveluun 365 päivän jälkeen. Suomi.fi-viestit ei tule uudelleen käyttöön ilman, että sinä itse tai henkilö jolla on oikeus asioida puolestasi ottaa Suomi.fi-viestit käyttöön. Jos et jatka digitaalisten palveluiden käyttöä, sinulle ei tule Suomi.fi-viestejä uudelleen käyttöön.
Kun olet lopettanut Suomi.fi-viestien käytön, et saa enää uusia viestejä Suomi.fi-viesteihin. Näet edelleen Saapuneet- ja Lähetetyt-kansioissa olevat vanhat viestit, mutta et voi vastata viesteihin tai lähettää uusia viestejä.
Miten voin ottaa Suomi.fi-viestit käyttöön uudelleen?
Jos olet aiemmin lopettanut Suomi.fi-viestien käytön, voit ottaa palvelun takaisin käyttöösi milloin tahansa. Etsi vain Suomi.fi-viestien asetuksista Viestien toimitustapa, ja ota palvelu uudelleen käyttöön.
Todellisuuden tajuhan on tallella, kun juttu ei ole mielikuvitusta, kuin ehkä taholtasi.
Totuus on tarua ihmeellisempää onneksi yleensä.
Niinhän sitä sanotaan, mutta kyllä ne tarua olevat jutut joskus voi olla ja ovat ihmeellisyydessään jopa totuuden ylittäviä.
Ja hyvä niin, että joskus vaan eikä yleensä.