Viivi Pumpanen on ihana ja upea kaunotar!

Anonyymi-ap

Ei voi kuin ihmetellä, miten julmasti ja törkeästi Viivi Pumpasta tällä sivustolla kohdellaan.

Joku teki aloituksen nimellä "viivi ja viivi", jossa hän kirjoitti: "Kyllä toi missi Viivi Pumpanen on tosi ruma ja ärsyttävä." Samaisessa ketjussa joku toinen kirjoitti: "Rumin missi ikinä!"

Kuinka te ääliöt voitte kutsua Viiviä "tosi rumaksi ja ärsyttäväksi?" ja "rumimmaksi missiksi ikinä!"? Miten omatuntonne sallii teidän kohdella ihanaa, nuorta naista tuolla tavalla? Ja kun te kerran tykkäätte ilkeillä naisten kustannuksella, niin menkää huutamaan muistakin misseistä. että "Kyllä toi missi (nimi) on tosi ruma ja ärsyttävä." ja että "Rumin missi ikinä!" Älkää ottako ääliöt Viiviä silmätikuksenne!

Miten te ääliöt voitte kohdella ihanaa Viiviä tuolla tavalla? Tuollaiset kommentit kertovat kaiken vain ja ainoastaan teistä itsestänne ihmisinä. Viivistä ne eivät kerro yhtään mitään. Poistakaa jo ihmeessä koko tuo kyseinen ketju.

Ja muutenkin Viiviä on tällä sivustolla kohdeltu tosi törkeästi ja häntä on haukuttu mm. "vosuksi", "ällöttäväksi tapaukseksi", "tyhmäksi ja typeräksi pissikseksi" ja ties miksi. Kuinka te voitte kohdella toista ihmistä tuolla tavalla?

Tälläkin sivustolla esim. Sara Sieppiä puolustellaan ja mielistellään sen minkä ehditään. Ja sitten samaan aikaan Viiviä kohdellaan tällä tavalla. Mitä tämä tämmöinen epätasapuolinen kohtelu oikein on? Kaikkia pitäisi kohdella tasapuolisesti ihmisistä riippumatta.

0

178

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Anteeksi arkuuteni

        Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
        Ikävä
        53
        1077
      2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

        Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
        Iisalmi
        22
        1050
      3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

        https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
        Maailman menoa
        514
        838
      4. kenen näköinen

        kaivattusi on ?
        Ikävä
        50
        824
      5. Mikä on ollut

        Söpöintä välillämme?
        Ikävä
        46
        735
      6. Hyvännäköinen pakkaus

        Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
        Ikävä
        37
        659
      7. Tykkäätköhän vielä minusta?

        Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
        Ikävä
        30
        616
      8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

        Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
        Maailman menoa
        62
        609
      9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

        Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
        Sinkut
        181
        605
      10. Olet ihana

        Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
        Ikävä
        38
        562
      Aihe