Itä- ja Pohjois-Suomalaiset ovat mukavia, seurallisia ja ystävällisiä. Eurajokilaiset ovat yleensä sisäänpäinkääntyneitä juntteja. Vailla mitään ihmisuhdetaitoja.
Vastaukset 4
- Anonyymi00001
Poikkeuksia ovat Itä-Suomesta tulleet kolmekymppiset. Niiden luona on kiva käydä illanvietoissa ja tehdä kaikkea kivaa 🙂
- Anonyymi00002
Myös kauhajoella on itseensä tärkeänä pitäviä ihmisiä..olimme 2v kauhajoella ja muutimme pois.
Olemme iloisia ja empaattisia ihmisiä..mutt mikään ri auttanut.
Emme ole ainoaita jotka tuntevat näin - Anonyymi00003
Täällä ollaan paljon viisaampia ku misään muualla suomessa. Sentakia ollaan tollasia.
- Anonyymi00004
Useimmat muuttuvat sisäänpäin kääntyneiksi, kun saavuttavat taloudellisen riippumattomuuden , edes jossakin määrin. Katsopa yrityskaupalla äkkirikastuneita miljonäärejä, näiden luonne muuttuu lähes poikkeuksetta kun työnteko ei ole enää välttämätön pakko.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091330
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50736Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r129694- 70666
- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.93483Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20480- 34467
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32458Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e91451- 5448
- 49447
- 51445
- 52403
- 42400